Hány mód létezik David Hasselhoff megkínzására?
Az interneten ugyanis minden lehetséges. Ami egyszer felkerült a világhálóra, az többé el nem tűnik, onnantól kezdve pedig önálló életre kel. Ezt a sorsot a néhai akciófilmek, valamikori sikeres tévésorozatok sem kerülték el.
Ennek köszönhetően a mai 18-30-as korosztály újra felfedezte magának a hajdani nagyokat. Az internet - az élvonalbeli médiával ellentétben - az antisztárokat méltatja. A külhoni láz annyira előtérbe helyezte a divatjamúlt csillagokat, hogy kihűlni látszó karrierjük új fordulatot vett: az új, virtuális személyiséggel azonosuló, önnön paródiájukként megjelenő színészek sikert sikerre halmoznak.
A mánia úgy alakul, hogy David Hasselhoff neve immár egyfajta pozitív gúnynév, az amerikai tinik egymást „Hoff-ozzák" le. A valamikori Michael Knightot alakító színész személyesen kampányol egy olyan videojáték mellett, ahol filmbéli karaktereit különféle módokon lehet megalázni.
Jean-Claude Van Damme akciósztár újabb filmjében saját lecsúszott önmagát alakítja, a színész-harcművész Steven Seagal pedig hivatásos rendőrként tért vissza egy amerikai doku-valóságshowba.
Hazai példa: az 1987-ben induló, tizenkét évig tartó Szomszédok sorozat végeztével csak az ismétlések erejéig találkozhattunk kedvelt szereplőinkkel. De nem kellett sokat várni, hogy az internetes generáció is felfedezze magának a szériát. A rajongás kultikus magaslatokba emelte a sorozatot, Vágási Feri legendássá vált mondatai („Karácsonyig összegyűjtök annyi pénzt, hogy beszállhatok az internetbe"), a Lenke nénis, Taki bácsis fan-pólók után pedig csupán hab a tortán a Szomszédok harci kártya.
A szomszedokreloaded.blog.hu jegyzi az idén, a Tűzraktérben megtartott Szomszédok-partyt, ahol a rajongók nem csak a televízióból ismerős relikviákat (vállra rakható JVC rádió) láthatták, hanem a főbb szereplőkkel is találkozhattak.
Úgy tűnik, az internet nem csak konzervál, kifiguráz, de fel is támaszt.