Gyógyító háttánc
Horváth először a Jóga táncosoknak nevet adta az új mozgásformának, majd átkeresztelte azt. A Gyrokinesis első fele, a gyro kereket, kör alakút, a kinesis pedig mozgást jelent.
Juliu Horváth gyerekkorától kezdve sokat sportolt: úszott, jógázott, tornázott. Fiatalemberként a Román Állami Operában táncolt, majd a ’70-es években disszidált. Amerikába ment, ahol egy darabig balett-táncosként kereste kenyerét, azonban sérülései véget vetettek karrierjének.
Nem mondott le a mozgásról, inkább kifejlesztette saját, gyógyító táncát, melyben a gyermekkorában űzött sportok elemeit ötvözte a tánccal és tai chivel. Az eredmény egy bárki számára ajánlott, élvezetes és könnyed sport, mely a gerincmozdulatok hét természetes elemére, így a homorítás-domborításra, az oldalirányú csavarásokra, valamint a körkörös mozgásra és az ízületek módszeres átmozgatására épül.
A Gyrokinesis lényege a folyamatosság. A jógával ellentétben, ahol egy-egy gyakorlatot hosszan ki kell tartani, itt a különböző pozíciók a légzés ütemében, gyors egymásutánban, gördülékenyen váltják egymást. A gyakorlatok egyszerűek, bárki számára követhetőek.
Olyan, mint egy tánc – csak épp ezt ülve is csinálhatjuk. Juliu úgy fejlesztette ki a gyakorlatsort, hogy akár egy széken vagy kanapén ülve is elvégezhető, mégis nagyon hatásos. Tökéletes edzést biztosít, egész testünket átmozgatja, és serkenti a belső szervek működését is. E mellett mozgásunkat könnyedebbé, kecsesebbé varázsolja, testünket pedig karcsúbbá, erősebbé és hajlékonyabbá teszi.
A mozgásforma különösen hasznos lehet az ülőmunkát végzőknek: egészséges, stabil, rugalmas gerincet eredményez.
Néhány gyakorlata ráadásul akár a munkahelyen is elvégezhető, így segítségével felélénkíthetjük magunkat, izzadság nélkül és feltűnésmentesen átmozgathatjuk minden porcikánkat.