Felfüggesztett börtön a sportiskola volt vezetőinek

Nem jogerősen felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a nyíregyházi Nyírsuli Kht. volt vezetőit. Hűtlen kezeléssel és magánokirat-hamisítással vádolják őket.

A Nyíregyházi Városi Bíróság  a napokban nem jogerősen 1 év 2 hónap börtönbüntetésre ítélte B. Lászlót, a nyíregyházi Nyírsuli Kht. volt ügyvezetőjét folytatólagosan, s részben társtettesként elkövetett jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés és magánokirat-hamisítás miatt.

Az ítélet végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztették. B. László elsőrendű vádlotton kívül a bíróság a Nyírsuli volt gazdasági vezetőjét, P. Ágnes másodrendű vádlottat 10 hónap börtönre ítélte 2 évre felfüggesztve, a nő ezen kívül 200 ezer forint pénzbüntetést és 1,6 milliós vagyonelkobzást kapott. Az ügy harmadrendjű vádlottja, Cs. Imre ítélete 8 hónap börtön ugyancsak 2 évre felfüggesztve, velke szemben 150 ezer forint pénzbüntetést és 1,4 millió forint vagyonelkobzást szabtak ki.

Nyakó Zsuzsanna, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság szóvivője az eljárásról azt mondta: a vádirat szerint a vádlottak a Nyírsuli Kht. vezetőiként 2003-ban és 2004-ben valótlan tartalmú kiküldetési rendelvények alapján utalványoztak maguknak  költségtérítést. A Nyíregyházi Városi Ügyészség B. Lászlót 2,7 millió, P. Ágnest 2,1 millió, Cs. Imrét 1,5 millió forint jogosulatlan költségtérítés felvétele miatt vádolta meg.

A szóvivő hozzátette: első fokon a Nyíregyházi Városi Bíróság 2008 májusában felmentette a vádlottakat, mert nem volt bizonyíthatót, hogy a kiküldetési rendelvények valótlan tartalmúak lettek volna, s a vádlottak jogosulatlanul vették volna fel a költségtérítést. Azonban a megyei bíróság megalapozatlanság miatt 2009 áprilisában hatályon kívül helyezte az elsőfokú bíróság ítéletét, s új eljárásra utasította a bíróságot más bíró kijelölése mellett. Akkori ítéletében másodfokon nem döntöttek arról, hogy valóságosak vagy valótlan tartalmúakvoltak-e a kiküldetési rendelvények. A hatályon kívül helyezett ügyben a városi bíróság a napokban hozott nem jogerős ítéletet.

Nyakó Zsuzsannak kifejtette: a bíróság - a vádirattal szemben - azt állapította meg, hogy az első rendű vádlott esetében kétséget kizáró módon nem lehetett megállapítani, hogy az elszámolt utak fiktívek voltak, a másod- és harmadrendű vádlott esetében pedig az utak egy részéről kétséget kizáróan meg lehetett állapítani, hogy fiktívek. 

B. László a Nyírsuli Kht. ügyvezetőjeként azzal követett el hűtlen kezelést, hogy vagyonkezelői kötelezettséggel rendelkezve a másik két vádlottnak jogosulatlan költségeket utalványozott. A bíróság szerint a házipénztári szabályzat alapján kötelessége lett volna a másik két vádlott kiküldetési rendelvényein feltüntetett utak szükségességét, indokoltságát ellenőrizni. 

A másodrendű vádlott, P. Ágnes azzal követte el a hűtlen kezelést és magánokirat-hamisítást, hogy egyrészt jogosulatlanul vett igénybe költségtérítést, másrészt a harmadrendű vádlottnak utalványozott ellenőrzés nélkül. A bíróság szerint Cs. Imre bűnsegédként követte el a hűtlen kezelést, mivel a fiktív rendelvények kiállításával, felhasználásával segítséget nyújtott a másik két vádlottnak a bűncselekmény elkövetéséhez.

 Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, míg a vádlottak felmentésért fellebbeznek.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.