Csepeli kettős gyilkosság: elkülönítve vizsgálják a sikkasztást

Sikkasztás gyanúja miatt is nyomozást indítottak a csepeli kettős gyilkosság ügyében. Az emberöléssel gyanúsított, a tököli rabkórházban kezelt K. Tamás – az iskola volt gondnoka – továbbra is teljes hallgatásba burkolódzik.

A múlt heti csepeli kettős gyilkosság lehetséges motívumaként felmerült sikkasztás alapos gyanújával nyomozást rendelt el a Budapesti Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi főosztálya. A vizsgálat egyelőre ismeretlen tettes ellen folyik – tájékoztatta a Népszabadságot Tafferner Éva, a BRFK szóvivője.

A szóvivő elmondta, hogy a Csepel-sziget Készségfejlesztő Általános és Középiskolában történt kettős emberölés indítékainak vizsgálata során az életvédelmi osztály nyomozóival több tanú is közölte, illetve erről tanúskodik a bűncselekmény helyszínén megtalált magnófelvétel és néhány irat is, hogy az egyik gyanúsított, Deme Gábor és az iskola vezetője, Takács József között hosszabb ideje húzódó elszámolási vita volt. Az intézményvezető  a rendőrségen nem tett feljelentést, ugyanakkor elbocsátotta állásából Demét. A szóvivő hozzátette, a gazdaságvédelmi főosztály a sikkasztást az emberölés miatt zajló nyomozástól elkülönítve, önálló eljárásban vizsgálja. A lefoglalt iratok vizsgálatára igazságügyi pénzügyi szakértőt rendelnek ki.

Az emberöléssel gyanúsított, a tököli rabkórházban kezelt K. Tamás – az iskola volt gondnoka – továbbra is teljes hallgatásba burkolódzik, a nyomozókkal „semmilyen szinten nem kommunikál – fogalmazott kérdésünkre Tafferner Éva. A rendőrség egyelőre a bekamerázott tanintézet képeit rögzítő szervernek sem bukkant a nyomára. Azt Deme Gábor – bevallása szerint – a bűncselekmény után magával vitte, először ellentmondóan nyilatkozott arról, hogy hová tette, ám most már nem beszél róla.

A diákok előtt továbbra sem nyitja meg kapuit az iskola főépülete. Ott csütörtöktől folytatódhat újra az oktatás, ami egyelőre a tanintézet két másik telephelyén zajlik. Lapunk úgy tudja, kedden ül össze az iskolát létrehozó és működtető Csepel-sziget Humánerőforrás Fejlesztő és Foglalkoztatást Támogató Alapítvány kuratóriuma. Az ülést ugyan még tavaly decemberben, tehát a gyilkosságot jóval megelőzően hívták össze, ám a keddi ülésen vélhetően a történtek utáni teendőkre, a „hogyan továbbra is” választ keresnek majd.

Az alapítvány kurátorai tegnap sem kívántak válaszolni kérdéseinkre. Hétfő este az MSZP csepeli alapszervezete kizárta soraiból a gyanúsított Deme Gábort.

Kríziscsoport kapun kívül

Egyelőre nem mehetnek be a pszichológusok a csepeli iskolába. A legkorábban csütörtökön kezdheti meg a munkát az úgynevezett kríziscsoport, amelynek feladata, hogy segítse feldolgozni a mészárlás okozta lelki sérüléseket. Fótiné Németh Margit, a csoport vezetője egyelőre csak annyit tudott mondani kérdésünkre, hogy tudomásunk szerint mind a diákok, mind a tanárok rászorulnának a mielőbbi beszélgetésekre, mert nincsenek jó lelki állapotban. (K. J. V.)

A diákok előtt továbbra sem nyitja meg kapuit az iskola főépülete
A diákok előtt továbbra sem nyitja meg kapuit az iskola főépülete
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.