Az óceánjáró magyar túlélője: soha többet nem dolgozom hajón
"Először csak elektronikus hibáról beszéltek, majd ezt követően jött a figyelmeztetés, mindenki foglalja el a kijelölt menekülési helyét" - idézte fel a múlt pénteken történteket a kazincbarcikai születésű, Miskolcon élő zenész.
Balogh József a szerencsétlenség óta nem tud aludni, feszült. "Borzalmas volt", a Titanic katasztrófáját idézte - mondta maga elé meredve. A bárban játszottak, majd 1 óra 10 perc szünetük volt, így kollégáival a kabinokba mentek pihenni egy kicsit. Épp bekapcsolta a televíziót, amikor minden elkezdett zuhanni, aztán elment az áram.
Átrohant a kollégáihoz, felkapták a mentőmellényt, érezték, hogy valami rendkívüli történt, dőlt a hajó. Először a hivatalos figyelmeztetések még csak elektromos hibáról szóltak, ezt követően jött a tényleges felhívás - mindenkinek el kell hagynia a hajót -, és bekövetkezett a pánik.
Balogh József 1 óra 45 percet várakozott, fent volt ugyanis a negyedik emeleten, mert ott volt a kijelölt tartózkodási helye, viszont le kellett mennie a harmadik szintre, ahol a mentőcsónakra felszállhatott volna. "Ekkorra már nagyon megdőlt az óceánjáró, a hajópadló is vizes volt" - emlékezett vissza.
Hozzátette: az utasokat mentették először, nekik pedig, bár volt egy felfújható csónak, amellyel elhagyhatták volna a hajót, az nem működött, így meg kellett várniuk a visszatérő mentőcsónakokat. Ezek azonban nem mertek a luxushajó közelébe menni, hiszen egyre nagyobb volt a vákuum körülötte.
Arra a kérdésére, visszamegy-e dolgozni valaha is valamelyik hajóra, határozottan válaszolta: "soha többet".