Kegyeletsértő cyber-bűnözők
Ráadásul gyakran ezt olyan keresőkben elhelyezetett "csapdákkal" is teszik, mint amelyek a múlt héten elhunyt Natasha Richardson színésznő tragikus halála után kutató olvasókra várnak.
Hogy mi köze a március 18-án elhunyt neves angol színésznő síbalesetben bekövetkezett halálához az ál-vírusvédőknek? Nos, a BBC hírszolgálata szerint jelenleg ez az a téma, amelyet a gátlástalan cyber-bűnözők a leginkább kihasználnak.
A jelenleg is legelterjedtebb módszer, hogy hamis linkeket helyeznek el Richardson halálával kapcsolatban, amelyek elterjednek a keresőkben, majd amikor a felhasználó ezekre klikkel, akkor ugornak elő a szóban forgó kis internetes ablakok, és vörös betűkkel figyelmeztetik a felhasználót arra, hogy a gépe súlyosan fertőzött. A bűnözők a legnépszerűbb, legkeresettebb témákat próbálják megtalálni, és Liam Neeson feleségének halála jelenleg éppen ilyen.
Az ál-vírusvédőket többféle céllal terjesztik. Az egyik az, hogy a felhasználót hamis biztonságba ringassák: minden rendben van, többet már nem kell figyelnie gépére, biztonságban van. A másik módszer, hogy épp ezzel csempésznek trójai típusú vírust a gépére. Az sem ritka, hogy pénzt próbálnak kicsalni a felhasználótól a "teljes verzió" megvásárlására.