A volt BKV-s jogi igazgatónak már elég a lakhelyelhagyási tilalom
A bírósági közlemény szerint "a kényszerintézkedés különös indoka továbbra is fennáll, a gyanúsított terhére rótt bűncselekmények számára, jellegére, kiemelkedő tárgyi súlyára és a kiszabható büntetés nagyságára tekintettel továbbra is alappal kell tartani attól, hogy a gyanúsított megszökne, elrejtőzne mozgási szabadsága teljes visszanyerése esetén".
A gyanúsítottnak az eljárás során tanúsított eddigi magatartása és a büntetőeljárás jelenlegi állása alapján vele szemben már a lakhelyelhagyási tilalom alkalmazása is elegendő.
A vesztegetési ügy - amelyben Sziebert György érintett - tavaly december 4-én pattant ki, amikor a rendőrség házkutatást tartott a BKV Akácfa utcai székházában. A székházat megszálló rendőrök egy informatikai szerződést kerestek először.
A feltételezés szerint a 28 millió forintos szerződésből osztottak volna vissza több millió forintot, ezt vehette át a szintén 4-én, egy óbudai mélygarázsban vesztegetés közben tetten ért BKV-s jogi igazgató, Sziebert György.
Az üggyel összefüggésben Rényi-Vámos Krisztinát, a Budapest Airport Zrt. jogi vezetőjét és Sziebert Györgyöt letartóztatták. Mindkettejüket bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel, csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsítják.
Rényi-Vámos Krisztina előzetes letartóztatását június 8-án megszüntették, majd házi őrizetet, december 2-án pedig lakhelyelhagyási tilalmat rendeltek el.
Fuzik Zsoltot, a BKV korábbi informatikai igazgatóját, aki ellen nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben, Szegeden fogták el és vették őrizetbe február 3-án, majd a Budai Központi Kerületi Bíróság február 5-én rendelte el előzetes letartóztatását.
A volt vezetőt gazdálkodó szervezet önálló intézkedésre jogosult dolgozója által kötelességszegéssel, bűnszövetségben elkövetett vesztegetéssel gyanúsítják. Fuzik Zsoltot a bíróság május 12-én házi őrizetbe helyezte, majd ezt az intézkedést július 21-én megszüntette, és vele szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendelt el.