A norwichi börtönkórházban halhat meg a vonatrabló Ronnie Biggs
„Hihetetlennek" minősítette Michael Biggs, a nagy vonatrabló brazil anyától született fia Jack Straw igazságügy-miniszter döntését, melyben elutasította a kegyelmi kérelmet. A kemény fellépés nemcsak a családot, hanem a közvélemény jelentős részét is megdöbbentette, több politikus és rendőr is bírálta. Jack Straw arra való hivatkozással mondott nemet, visszadobva, a kegyelmi bizottság támogató javaslatát, hogy „felháborítóan keresi a média kegyeit" és „semmiféle megbánást nem tanúsított".
A miniszter hangsúlyozta, hogy Ronnie Biggs már „évekkel ezelőtt szabadulhatott volna", ha elfogadja az 1964-ben megítélt 30 évre szóló börtönbüntetését, és nem szökött volna meg egy évvel később a wandsworthi fegyházból.
Biggs jobbára epizódszerepet játszott a Glasgow és London között közlekedő postavonat kirablásában, melynek során bűntársaival együtt 2,6 millió fontot tulajdonított el, és legalábbis közvetve sáros volt a fejbe vágott mozdonyvezető idő előtti halálában.
A bűnöző 2001-ben a legnagyobb példányszámú brit napilap, a The Sun asszisztálása mellett tért vissza önkéntesen a szigetországba és ezzel a börtöncellába. Hazaérkezésében rossz fizikai állapota játszotta a fő szerepet. Azóta több agyvérzést szenvedett, alig lát, nem tud mozogni, jelekkel, gesztusokkal kommunikál, és csövön táplálják. A múlt hét végén elesett, csípőtörést szenvedett, majd tüdőgyulladás lépett fel nála. Az orvosok nem merik megoperálni, mert attól tartanak, a műtőasztalon leli halálát.
Biggs védőügyvédei fellebbezést kívánnak benyújtani Jack Straw határozata ellen, különösen annak fényében, hogy az igazságügy-miniszter nem szokta felülbírálni a kegyelmi bizottság állásfoglalását.
A politikus elismerte, hogy az elítélt fizikai állapota nem teszi valószínűvé visszaeső bűnözését, de attól tart, kriminális elemekhez fűződő kapcsolata erőszakos cselekményeket serkenthet.
Ann Widdecombe, az utolsó konzervatív kormány ítélet-végrehajtásért felelős államminisztere furcsállja, hogy miközben a börtönök zsúfolásig tele vannak, „ez a reszketeg, nagyon beteg ember elfoglalja valakinek a helyét, aki tényleges veszélyt jelent a lakosságra".
Biggs és családja azt remélte, hogy augusztus 8-át, 80. születésnapját, egyben a vonatrablás 46. évfordulóját már szabad emberként ünnepelheti egy észak-londoni elfekvőben.