A Google megcsinálta saját Facebookját
Az új közösségi oldal Larry Page, a Google vezérigazgatója szerint "élethű", vagyis a felhasználók kisebb közösségekkel, családtagokkal, kollégákkal oszthatják meg - és nem mindenkivel egyszerre - fényképeiket, linkjeiket és aktuális státuszkiírásaikat. Page hozzátette: jelenleg legfontosabb feladatuk a közösségi háló kiépítése. A Google fejlesztőmérnöke, Vic Gundotra a különbséget abban látja a Google+ és a Facebbok illetve Twitter között, hogy utóbbiakon alapértelmezetten, ha kiteszünk valamit virtuális falunkra az összes követő (barát) látja. A Google +-nál eleve csoportok vannak.
A Facebooknál is létrehozhatunk ilyen csoportokat, és minden egyes megosztott fotó, link vagy üzenet esetében beállíthatjuk, ki lássa és ki ne. A Facebook kritikusai szerint azonban ezek a beállítások bonyolultak, csak kevesen használják őket. A már több mint 500 millió felhasználóval rendelkező Facebook nevét nem említve Bradley Horowitz, a Google termékemendzsere közölte: "ezek nálunk nincsenek hat szint mélyen elrejtve."
A Google + másik újdonsága a 'sparks' elnevezésű applikáció, amely segít abban, hogy szinte ölünkbe hulljon az az online tartalom, ami minket érdekel, legyen szó horgászatról vagy sminktippekről. Mindezt természetesen rögtön megoszthatjuk azokkal, akiket szintén érdekel az adott téma. Nem mellesleg a Google +-on már video és mobil csevegő is használható, amely első ránézésre is komoly versenytársat jelenthet ezzel a Skype-nak is, amelyet a Microsoft nemrég nyolc és fél milliárd dollárért vásárolt meg.
A Google előszrö teszteli a terméket, csak "kiválasztott" felhasználók férhetnek hozzá egyelőre. Van mitől félniük: nagy bukás lett az email megújítására kitalált Google Wave, a tavaly mindenféle előzmény nélkül bevezetett Buzz-zal pedig még nagyobbat estek. Akkor épp az lett a vesztük, amire most próbálnak nagyon figyelni: automatikusan, kérdezés nélkül láthatóvá vált azoknak a neve ismerőseink számára, akikkel legtöbbször levelezünk. A felhasználól ezt - tegyük hozzá, jogosan - privát szférájuk súlyos megsértéseként értékelték.