A cellaajtó tátikáján keresztül szexelt börtönőrével a férjgyilkos
Folytatólagosan elkövetett hivatali visszaéléssel, valamint szolgálatban elkövetett kötelességszegéssel vádolja a katonai ügyészség Sz. Tamás volt bv. törzsőrmestert. A 31 éves férfi egykori kollégája, P. Antal az ügyészség szerint bűnsegédként működött közre abban az ügyben, amiben Sz. Tamás a gyanú szerint a gyulai börtönben előzetes letartóztatásban levő Sápi Andreával 2011 szeptemberétől számos alkalommal közösült a börtön különböző pontján - írja a Délmagyar.hu.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, április elején Sápi Andreát jogerősen életfogytiglani szabadságvesztéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla férje meggyilkolásáért. A berettyóújfalui pedagógus 2010 februárjában elkábította bírósági titkárként dolgozó férjét, késsel többször megszúrta, majd felgyújtotta. A nő a börtönben közelebbi kapcsolatba került börtönőrével, állítása szerint nem történt erőszak, beleegyezett abba, hogy a fegyőr kedvét töltse rajta, aminek többször tanúi voltak zárkatársai is.
A Szegedi Törvényszék katonai tanácsa kedden meghallgatta a vádlottakat, négy börtönőrt, Sápi Andreát és a nő cellatársait. A vádlottak nem kívántak vallomást tenni, és egyetlen kérdésre sem akartak felelni.
A vádirat szerint Sz. Tamás 2011 szeptemberében a gyulai börtön könyvtárában csókolta meg Sápi Andreát, majd kicsivel később az 57-es zárka tátikáján keresztül legalább 20-szor közösült vele. Szerelmi légyottjaik a börtön stúdiójában, az egészségügyi osztályon és a zárkában is folytatódtak. P. Antal a vádirat szerint mindennek tudtában volt, de nem jelentette az esetet.
Az ügyész a két vádlott egykori kollégáit faggatta: a körletfelügyelőként dolgozó Sz. Tamásnak lehetősége volt-e este is kinyitni kulcsával a tátikát, el tudta-e volna tolni úgy a rekeszét, hogy nem fordítja rá a kulcsot, lemásolhatta-e a tátika kulcsát, a könyvtár és a stúdió ajtaja miként volt nyitható és csukható. Az egyik börtönőr azt vallotta: Sápi Andrea egyik akkori zárkatársa azt mondta neki, hogy megbánta a barátkozást a nővel, aki az ügy kirobbanása után írt neki egy levelet, amelyben pontról pontra leírta, hogy mit kell majd vallania a bíróság előtt Sz. Tamás ügyében.
Sápi Andreát is meghallgatta a katonai tanács, de a vallomása előtt Kónya Tamás hadbíró a nő erkölcsi védelme miatt zárt tárgyalást rendelt el. Az ügyet elnapolták, mert további tanúkihallgatást éreztek szükségesnek.