'Keresztelő' volt a Nyíregyházi Állatparkban
Nevet kaptak a Nyíregyházi Állatparkban nemrég született szibériaitigris- és kanadai fehérfarkaskölykök csütörtökön, az állatok a "keresztelő" keretében átestek az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálaton és megkapták kötelező oltásaikat is.
A két nőstény és a hím kistigris az Irina, az Anja és a Yuri, míg a hím és nőstény farkaskölyök a Sesi és Ulva nevet kapták - közölte Petró Zsuzsa állatparki szóvivő az MTI-vel.
A Hóvirág nevű, Nyíregyházán született kanadai fehérfarkas 63 napi vemhesség után hozta világra két kölykét. A most héthetes kölyköket anyjuk eddig mindenki elől rejtegette, de a látogatók ezen a héten már megpillanthatták őket kifutójukban. Az új jövevények eddig az épített farkasbarlangban éltek, de most már kimerészkednek a biztonságos rejtekhelyről.
A kölykök hathetes korukig vettek magukhoz anyatejet, majd fokozatosan szoktak át a szilárd táplálékra, amely a farkasok esetében elsősorban húst jelent. A tejtáplálás és a húsevés közötti átmeneti időszakban felöklendezett táplálékot is kaptak anyjuktól - ismertette Petró Zsuzsa.
Az Észak-Amerika sarkkörön túli területein honos állat, a Canis lupus arctos a farkasok egyik legnagyobb testű alfaja. Tundrán él kisebb családi közösségekben, télen esetenként a családok nagyobb hordákba verődnek. Jellegzetességük az egész évben fehér bunda, amely a kifejlett egyedekre jellemző, a kölykök azonban jelenleg a rejtőzködést segítő sötétszürke színűek.
Pamír, a nyolc éve a parkban született szibériai tigris idén májusban a látogatók előtt, a kifutóban hozta világra három kicsinyét és teljes nyugalomban szoptatta őket a nagyközönség előtt. A kölykök még anyatejjel táplálkoznak, de a napokban már elkezdték kóstolgatni a húst is - mondta Petró Zsuzsa.
A szóvivő megemlítette: bár a tigrishímekre általában nem jellemző az atyai gondoskodás - hiszen a párosodás után elhagyják a nőstényeket - az itt élő ötéves hím tigris, Boris közös kifutóban él a családdal és védelmezi őket.
A macskafélék családjának ragadozói közül a tigris a legnagyobb és legerősebb. Alfajai mindegyike veszélyeztetett, a szibériai tigriseket (Panthera tigris altaica) a kritikusan veszélyeztetett kategóriába sorolják, mert alig 400 egyed él a szabad természetben.