3 magyar is van az 50 elképesztő átalakulás között
A Google Street View ráadásul halad a korral, időközönként újrafotózzák a helyszínt. A digitális technika pedig most már van annyira idős, hogy dokumentálta a nagy változásokat. A Business Insider cikke pedig felhívja a figyelmet arra a brazil Rrb nevű csoportra, akik az olyan helyszíneket kutatják fel, és rendeznek digitális tárlatot a tiszteletükre, melyek az előnyükre változtak.
A példák pedig olykor megdöbbentőek. A dél-koreai Suwonban például egy hatsávos útból lett zöldellő park, apró patakkal. Elképesztő.
Külön öröm, hogy a most bemutatott ötven helyszínből van három magyar. Az egyik a Ferenciek tere, melynek korábbi állapotában az aluljáróban robogtak az autók, a korlátok pedig markáns szocreál betonfalakban manifesztálódtak. Az új állapot sokkal esztétikusabb – igaz, a környezet nem lett zöldebb, csak a lerakott kövek használata lett esztétikusabb. Meg, persze, betemették az aluljárót. Ugyanakkor ez a kép találóan jellemzi korunk városrendezésének divatját: imádjuk a műkövet.
Sokkal jobb a helyzet a Csarnok téren, ahol a szépnek még jóindulattal sem mondható kukaegyüttes kikerült a képből, visszaszorultak a kocsik (az mindig nagy siker, ha parkoló vagy utca szűnik meg a gyalogosutak, illetve a parkok javára), és két kis foltban megjelent egy kis zöld.
A harmadik helyszín az Idősebb Antall József rakpart: itt annak örülhetünk, hogy eltűnt egy felhajtó a Parlament mellett.