Frontális védelem
Sokféle technológia és megoldás közül választhatunk, de ár-érték, kivitelezési költségek és műszaki tartalom tekintetében érdemes megfontolni a vakolható kőzetgyapot alkalmazását. A legújabb, kétrétegű, inhomogén szigetelőlemezeket kifejezetten utólagos homlokzati hőszigeteléshez fejlesztették ki. Az alsó, vastagabb réteg rugalmasan alkalmazkodik a felületi egyenetlenségekhez, míg a tömörebb, merevebb felső réteg komolyabb pontszerű terhelést bír, ezért ellenállóbb a felületi mechanikai hatásokkal szemben. A két réteg együtt mintegy tíz százalékkal jobb hőszigetelő képességet biztosít a hagyományos, egyrétegű lemezekhez képest.
Az önhordó lapok rögzítése részleges ragasztás és dübelezés együttes technológiájával történik, külön fogadó- és vázszerkezetet nem igényel. Az extrém körülmények között is mérettartó, zsugorodásmentes ásványgyapot közvetlenül vakolható, repedésmentes felületképzésre alkalmas. A hőszigetelés mellett jelentős a hanggátló képessége, ami zajos városi környezetben nem elhanyagolható. Mivel ezerfokos hőterhelést is kibír, így tűzvédelmileg a kőzetgyapot A1, nem éghető besorolású, korlátozás nélkül használható fokozott tűzállósági besorolású épületekben is.
Környezet- és egészségvédelmi szempontból a természetes anyag páraáteresztő képessége teszi alkalmassá a kőzetgyapotot régi, vékony falazatoknál és szigeteletlen kiváltó gerendáknál előforduló hőhidak orvoslására – télen megszűnik a vizesedés, penészes páralecsapódás, nyáron a lakótér túlmelegedése, egészséges lakóklíma tartható fenn egész évben. Megfelelő nyílászárókkal kombinálva akár hetvenszázalékos energia megtakarítás is elérhető a kétrétegű homlokzatszigeteléssel.