2011.11.11: szüléscsúcs és esküvők a szinglinapon

Ahogy Dél-Koreában, úgy Indiában is elözönlötték a kismamák a szülészeteket, hogy császármetszés révén ezen a napon jöjjön világra gyermekük, remélve, hogy a sok egyes megalapozza csemetéjük szerencséjét.

Természetesen a műtét csak azoknál a terhes nőknél jöhetett szóba, akik amúgyis a napokban szültek volna, sok kismamát hazazavartak az orvosok.

Sanghajban több, mint ötezren kötötték össze életüket 2011.11.11-én
Wu Yu and Ji Tingting pose during a photo session before their wedding in Shanghai November 9, 2011. Chinese couples are planning to marry or have their first date on November 11, 2011, seen as an auspicious day because of its long sequence of the digit "1". Known as "Singles' Day", it is considered a lucky day for couples to tie the knot and leave the single life behind. Picture taken on November 9, 2011. REUTERS/PennyYoung (CHINA - Tags: SOCIETY)

Esküvőkből is csúcsforgalom volt Indiában, ami csúcsforgalmat okozott az utakon, és több nagyvárosban dugókat. Párok tízezrei keltek egybe, és az esküvői menetek nem csak autósak voltak, ezért elefántoktól tevéken át fehér lovakig, sok állat is nehezítette a forgalom haladását.

Kínában is megugrott a menyegzők száma, holott ott november 11. egy ideje éppen "egyedülállók napja", a párnélküliek nem hivatalos ünnepe. A dátumban szereplő egyesek a magányosság jelképei. A szinglik az 1990-es évektől kezdődően ünneplik egyedülálló létüket, vagy búsonganak rajta. Az egyetemi körökből indult kezdeményezés a 2000-es évekre vált igazán népszerűvé, ma már több millióan emlékeznek meg róla, ezzel kapcsolatosan országszerte különböző programokat rendeznek, kifejezetten egyedülállóknak szóló promóciókat, akciókat szerveznek.

Több kínai szinglihonlap szerint csakis egyedülállók "joga" élvezni 11. hó 11-ét, különösen az idei, 2011-es évit, és arra buzdítottak előzetesen párokat, hogy szakítsanak, így szerezve "jogosultságot" az ünneplésre. A kínai szinglik egy része magányos társaival együtt ünnepel 11-én, ami többnyire közös vacsorát jelent. Paradox módon sok szinglirendezvény épp a párkeresésről szól.

Bár a 11-es nem kifejezetten szerencseszám a kíniaknak, sokan úgy gondolják, a házassági papíron szereplő "mágikus dátum", az egyessor szerencsét hoz majd frigyüknek - legalábbis könnyebb lesz észben tartani a házassági évfordulót.

Mak Ling Ling Hong Kong vezető feng shui mestere szerint nem csak házasságra de új kezdetekre, mint költözésre is kiváló a mai nap.

Sanghajban több, mint ötezren kötötték össze életüket. A Sanghajtól 250 kilométerre fekvő Nancsing (Nanjing) városában szintén a 3000-et közelítette csütörtökön a házassági szándékukat bejelentők száma, ami tízszerese az átlagpéntekieknek.

A legutóbbi "csodadátumon", tavaly október 10-én, azaz 2010. 10. havának 10. napján Pekingben 11 ezer pár kelt egybe, 2009. 9. hó 9-én viszont jóval több, csaknem 20 ezer.

A "11-esek" végeredménye még nem ismert.

Az ezotéria rajongóinak a mágikus számkombináció számtalan lehetőséget ad az értelmezésre. Sokan a rossz jelének tartják – elég, ha csak a 2001. szeptember 11-ei terrortámadásra gondolunk – mások paranormális jelenségek kiváltójának tartják a dátumot.

Az egyiptomi hatóságok épp ezért lezárták mára a Kheopsz-piramist, mert elterjedt a pletyka, miszerint az ezotéria-hívők a misztikus dátum megünneplésére összehívott találkozójukat a piramis belsejében akarják megtartani. Hivatalos közleményükben azt írják: szükség van egy kis pihenőre, amikor rendbe szedhetik egy nemrég megtartott muzulmán ünnep után az ókori látványosságot.


Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.