Tíz tanács dryvitozás előtt

1 A kivitelező kiválasztása és az anyagok beszerzése előtt beszéljen szakemberrel, és/vagy tájékozódjon az interneten. A világhálón ma már számtalan oldal foglalkozik a polisztirollapos, közismert nevén a dryvithőszigeteléssel, ezekről azt is megtudhatja, hogy az adott technológiával készült falon minimum mekkora vastagságú dryvitot ajánlott használni.

2 Pontosan mérje le, mekkora (négyzetméterben) a hőszigetelni kívánt falfelület. Így akár telefonon vagy interneten is kérhet árajánlatokat a forgalmazóktól, illetve a kivitelezéssel foglalkozó vállalkozásoktól. Szerezzen be legalább háromhárom ajánlatot az anyagokra és a kivitelezési munkára is.

3 Ne döntsön csak a kivitelezés költsége alapján, legalább ilyen fontos a munka minősége, egy átlagos családi ház utólagos szigetelése milliós tétel. Tájékozódjon a cég korábbi munkái felől, kérjen referenciákat, és ellenőrizze is azokat.

4 A polisztirollapok ára nemcsak a gyártótól, a vastagságtól, illetve a kereskedő árrésétől függ, hanem attól is, hogy milyen a hőmegtartó képessége, ezért nem biztos, hogy jól jár, ha a legolcsóbbat választja. A kivitelezés közel annyiba kerül, mint maguk a felhasznált anyagok, így értelmetlen néhány tízezer forintos megtakarításért százezreket kidobni az ablakon.

5 A hőszigetelőlapokmegvásárlása előtt konzultáljon a kivitelezővel, kérje ki a tanácsát. Az ezzel foglalkozó vállalkozások általában több gyártó termékét is ismerik, tudják, hogy ár/érték arányban melyik lehet a jobb választás, s ahhoz milyen dryvithálót, dübelt, ragasztót, alapozót és vakolatot ajánlott használni.

6 Ha úgy dönt, hogy az anyagbeszerzést a kivitelezőre bízza, pénzt csak akkor adjon előre, ha jól ismeri a céget. Előfordul, hogy csalók ezzel a módszerrel szedik rá áldozatukat. Megbízható, ismerős fővállalkozó esetében is mindig írjon megállapodást és átvételi elismervényt arról, hogy mire és mennyi pénzt adott.

7 A polisztiroltáblák egy részét kisebb darabokra kell vágni, így egy részük óhatatlanul kárba megy. Érdemes tíz százalékkal több szigetelőlapot vásárolni annál, mint amennyi a burkolandó felület.

8 A kivitelezővel mindig kössön szerződést, rögzítse, hogy milyen feltételek mellett és határidőre vállalja a munkát. Ha előlegben vagy részletfizetésben állapodnak meg, ezt is tüntesse fel, az összeg átadásakor pedig írjon átvételi elismervényt.

9 A munka végeztével alaposan ellenőrizze annak minőségét, és csak akkor vegye át, ha mindent rendben talál.

10 Az utólagos hőszigetelés miatt a falak vastagabbak lesznek, ezért például a kültéri konnektorokat kijjebb kell hozni, a fali lámpák tartókarját, rögzítőjét meg kell hosszabbítani, az ablakpárkányokat pedig ki kell cserélni.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.