Szupergazdagok rezidenciája

Mértéktartó 92 és lélegzetelállító 2500 négyzetméter közötti skálán épülnek lakások a Harrods és a HarveyNichols londoni luxusáruházak közötti területen. A félmilliárd fontot felemésztő beruházás már behozta, amit ráköltöttek.

Befejezéséhez közeledik az utóbbi évek egyik legnagyobb szabású londoni lakóingatlanfejlesztése. A tervek szerint legkésőbb az év végére átadják a létező legelőkelőbb címen, a Knightsbridge és a Sloane Street kereszteződésénél található One Hyde Parkot, amelyre a fejlesztő 490 millió fontot költ. A beruházás méreténél, színvonalánál, költségénél fogva egyaránt messze felülmúl bármit, amit az utóbbi időben a brit fővárosban tető alá hoztak. Talán a jól csengő név miatt az eseményeket szorosan nyomon követő brit sajtó az ingatlan beruházójaként rendszerint a Candy & Candy irodát emlegeti. A cég szóvivője azonban lapunknak külön hangsúlyozta, hogy a két fivér, Nick és Christian Candy, akik korábban a világ legnagyobb becsben tartott helyszínein alkottak fényűző otthonokat, a One Hyde Park és a közeli Chesham Place-en található egyedi építkezéseknek „csak” a belső berendezéséért és kivitelezéséért felelősek. Az épület megjelenése a Lord (Robert) Rogers nevével fémjelzett Rogers Stirk Harbour + Partners iroda fantáziáját dicséri. A közösséget leginkább a Pompidou Központ, a Lloyd’s-székház, a Millenniu mi Dóm és a Heathrow repülőtér 5-ös terminálja megálmodójaként ismerik. A beruházó, a Project Grande Guernsey (PGGL) az azonos nevű szigeten bejegyzett CPC-csoport és a katari kormányfő, Hamad bin Jasszim bin Jabr Al-Thani közös vállalkozása. A fejlesztést részben az Eurohypo hiteléből finanszírozzák.

A westminsteri önkormányzat négy évvel ezelőtt adta ki az építési engedélyt, és öt hónapig tartott, amíg a rangos környezetből kirívó csúf betonkolosszust, a Bowater House épületet lebontották. A fejlesztők minél gyorsabban akartak haladni, de problémák így is adódtak. Megnehezítette a kivitelezők dolgát, hogy valamennyi lakást egyidejűleg kívánják átadni, hiszen ide nem olyan emberek költöznek, akik hajlandók kivárni, amíg a szomszédos apartmanok építése befejeződik. A beruházás felgyorsítása érdekében egy északlondoni raktárépületben kialakítottak egy hasonmás lakást, hogy a fővállalkozók és az építők érzékeljék, milyen minőségben kell gondolkozniuk. Ez sokkal többet ért, mint ha háromdimenziós makett segített volna a tervezésben. Külön kihívást jelentett az elkerülhetetlen útépítés, a két szomszédos ház, a Mandarin Oriental Szálloda és egy lakótömb közelsége, illetve a föld alatt közlekedő Piccadilly metróvonal.

Maga a lakóház négy darab, hatszög alakú tömbből áll össze, melyeket a megközelítést biztosító közös helyiségek, előterek, liftaknák, lépcsőházak kötnek össze. A blokkok közötti rések természetes fényt engednek be, és vizuális folyosó benyomását keltik a Knightsbridge és a Hyde Park között.

A legkisebb ingatlan 92 négyzetméteres, míg a legnagyobb, a felső szinten kialakított penthouse lakás azonban hihetetlen 2500 négyzetméteren helyezkedik el, páratlan kilátást nyújtva a minden oldalról fi gyelemre méltó környezetre. A Knight Frank ingatlanügynökség elégedett a máris ikonikusnak tekintett lakóház összesen 86 otthonának értékesítési tempójával. Az első eladási szakaszban máris 765 millió font értékben kötött szerződést. Egy százmilliós árcédulájú lakás eladásával pedig rekordot is döntöttek.

Luxusban nincs hiány
Luxusban nincs hiány
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.