Kicserélték vagy letörölték: nincs DNS a gyilkos fegyveren
Ruttner György ügyvéd a múlt év január 7-én történt csepeli kettős gyilkosság másodrendű gyanúsítottjának, Deme Gábornak a védője újabb fontos bizonyítékot vélt felfedezni arra, hogy valami „nem kerek” az ügyben, s nem véletlenül tart már több mint másfél éve a nyomozás, miközben a kivégzésszerű gyilkosságokról – a hazai kriminalisztika történetében példátlan módon – még hangfelvétel is készült.
Lapunknak nyilatkozva Ruttner egy igazságügyi szakértői véleményre hivatkozva azt mondta: a szakértők nem találtak DNS-nyomokat a gyilkos fegyveren. Sem a pisztoly szánszerkezetén, sem a markolatán. Ez már csak azért is érdekes, mert a rendőrség eddig nyilvánosságra hozott verziója szerint Kun Tamás, miután tavaly január 7-én a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában lelőtte Takács József igazgatót és Papp László igazgató-helyettest (az ő zsebében volt az a kismagnó, amely a gyilkosságot az előzményeivel és az azt követő történtekkel együtt rögzítette), önmagát is kézen lőtte. Később a kezét kis híján örökre megbénító lőtt sebre mutatva azt mondta a nyomozóknak, hogy az igazgatót és helyettesét az iskola egy volt diákja lőtte le, aki rá is fegyvert emelt, de ő viszonozta a tüzet. Hamar kiderült azonban, hogy ez nem igaz.
Miként ismeretes, másfél éve egy munkaviszony megszüntetésekor szokásos átadás-átvételi megbeszélés közben Kun Tamás, az iskola biztonsági őrként is foglalkoztatott pedellusa lelőtte az igazgatót és annak egyik helyettesét. Pontosan ma sem tudni, mit keresett Kun a megbeszélésen, ahová eredetileg csak Deme Gábor gazdasági ügyekért felelős igazgató-helyettest várták. Ehhez képest Kun és Deme együtt érkezett oda. Utóbbi azt állítja, a pedellus a parkolóban várt rá, s azt mondta, neki is volna megbeszélnivalója az igazgatóval.
Takács József azonban aznap csak Deme Gábort akarta kirúgni, miután számos bizonyítékot talált arra, hogy Deme törvénysértő módon kezeli az iskola pénzügyeit. A rendőrség ez ügyben eddig csupán néhány milliós sikkasztással gyanúsította meg Demét, amiért
– ha bűnösnek találják – meszsze nem kaphat olyan súlyos büntetést, ami megmagyarázna egy kettős gyilkosságot. Deme ruháján állítólag nem találtak az áldozatoktól származó „freccsent vért”, ami azt sejteti, hogy a gyilkosság idején nem volt a szobában. Későbbi viselkedése azonban ráterelte a gyanút, hogy „valami köze mégiscsak volt a gyilkossághoz”. Ő vitte ugyanis el, majd azt otthonában szétszerelte és megsemmisítette azt a szervert, amelyen a biztonsági kamerák felvételeit tárolták. Később azt mondta a nyomozóknak, hogy minderre Kun fegyverrel fenyegetve kényszerítette.
Ruttner György korábban már megkérdőjelezte a gyilkos fegyver eredetiségét. Az első rendőrségi nyilatkozatok még egy (a testületnél is rendszeresített) PA–69-es pisztolyról szóltak, a szakértő azonban egy Browningot vizsgált meg, amelyen ráadásul valaki, valamikor csövet cserélt. Az új fejlemények ismeretében (a gyilkos fegyveren nincs vér, sem más DNS-hordozó) Ruttner újra felveti: biztos, hogy a gyilkos fegyvert találták meg a tetthelyen?