MTV-ostrom: Balót is meghallgatták
Az ügyben közérdekű üzem működésének megzavarása miatt folyik az eljárás a vádlottak ellen, akik között van, akit hivatalos személy elleni erőszakkal vagy rongálással is vádolnak. A hétfői vádbeszédben a nyolc felfüggesztett szabadságvesztés mellett egy vádlottnak pénzbüntetést indítványozott az ügyész, egynek pedig bizonyítottság hiányában felmentést.
A vádlottak többsége az ügyészség szerint köveket dobált a tévé Szabadság téri épülete felé, de volt olyan is, aki azt a padot fogta, amelyikkel a székház bejáratát próbálták betörni a tüntetők. Az egyik vádlott pedig az ügyészség szerint azzal követte el a hivatalos személy elleni erőszak bűntettét, hogy egy rohamrendőrrel úgy akart társalogni, hogy közben annak feltartott pajzsát lefelé nyomta.
A vádlottak részben beismerték bűnösségüket, melyet sok esetben tévéfelvételek bizonyítottak a bűnüldöző hatóságok szerint.
A tegnapi tárgyaláson tanúként hallgatták meg többek között Baló György rádiós-televíziós újságírót, akinek a kocsija teljesen kiégett az MTV székházának ostromakor a Szabadság téren. Baló elmondta: az MTV-székház épületének bejárati lépcsőjétől 10 méterre, a sorompóval elzárt parkolóban állt az autója. Az esti műsor közben tudta meg, hogy ostromolják az épületet, az MTV pedig éjjel 2 körül szüntette be az adását, el is kellett hagyni az épületet, mert az oda betört randalírozók miatt veszélybe került a dolgozók biztonsága.
2006. szeptember 18-án este a Szabadság téren azt követően fajultak el az események, hogy a Kossuth téren, a Parlament előtt tüntetők egy csoportja a köztelevízióban be akarta olvastatni azt a petíciót, amely a Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök nyilvánosságra került balatonőszödi beszéde miatt tiltakozók állásfoglalását tartalmazta. A felbőszült tömeg 29 millió forintos kárt okozott az MTV-nek, betörtek az épületbe, dúltak, fosztogattak, autókat borogattak és gyújtottak fel. Az ostromban megsérült 191 rendőr, közülük 21 súlyosan. A rendőrségi eszközökben több mint 70 millió forintos kár keletkezett. Sok elkövető ismeretlen maradt.
A büntetőper összesen 40 vádlottal indult, ám közülük Ekrem Kemál György az eljárás során elhunyt, volt, akinek az ügyét elkülönítették, három részítéletben pedig több mint egy tucatnyi vádlottnak az első fokú ítéletét hirdette ki a Pesti Központi Kerületi Bíróság, mely javarészt felfüggesztett szabadságvesztéseket szabott ki. Ezek egy része fellebbezések hiányában jogerőre emelkedett, letöltendőt eddig ketten kaptak, az ő ítéletük azonban nem jogerős. (MTI)