A Balla-ügy rejtett szálai
Mint arról beszámoltunk, Balla Irmát 2007 áprilisában brutális kegyetlenséggel ölték meg debreceni otthonában. A bűncselekmény elkövetésével fiát, S. Sándort gyanúsítják, akit 2009-ben helyeztek szabadlábra. A vádat azonban nem ejtették ellene, holott egy másik vélt elkövetőre terelődött a gyanú. A más bűncselekmények miatt előzetes letartóztatásban lévő D. Lajos - aki a gyilkosság előtt a Balla Irmaháza melletti építkezésen dolgozott - beismerte, hogy ő ölte meg az asszonyt. Igaz, vallomását később visszavonta.
A 2008 végén kezdődött tárgyalássorozatban a Hajdú Bihar Megyei Bíróságon az ügyet tárgyaló Nagy Antal bíró több mint száz tanút hallgatott meg, közöttük rendőrségi vezetőket, több politikust, Kósa Lajos debreceni polgármestert, valamint az áldozat néhány képviselőtársát. A bíró voltaképpen azt bizonyította, hogy voltak az ügynek olyan szálai, amelyeket nem vizsgált meg alaposabban a nyomozó hatóság. Példa erre annak a tanúnak a beidézése, aki pár órával azután találkozott S. Sándorral, hogy Balla Irmát meggyilkolták. Sem a rendőrség, sem az ügyészség nem hallgatták ki a férfit, aki a bíróságon viszont elmondta: a fiatalember viselkedésében semmi jel nem mutatott arra, hogy pár órával korábban gyilkolt volna.
Magyar György ügyvéd, S. Sándor védője azt mondta: a törvény a bírónak lehetőséget ad arra, hogy fölfüggessze a büntetőpert, és utasítsa az ügyészséget: indítsanak nyomozást D. Lajos ellen. Magyar György reméli, hogy védencét bűncselekmény hiányában mentik föl, hiszen erre alapozva kívánnak kártérítési pert indítani S. Sándor fogva tartása és meggyanúsítása miatt.
Információink szerint a Hajbú Bihar Megyei Főügyészség fenntartja a vádat S. Sándorral szemben. Az ügyészség álláspontja szerint bűnösségét az is alátámasztja, hogy S. Sándort azután vették őrizetbe, hogy elkészültek az üggyel kapcsolatos DNS vizsgálatok és egyéb nyomelemzések.