A nők érzelmi alapon ölnek
Parti Ágnes, aki tíz éve (tízévi büntetőbíráskodás után) kezdett ügyvédi praxist, hiszi, hogy a nők hamarabb megnyílnak, bíróként és ügyvédként is hamarabb egy hullámhosszra került velük. Magyar György és Kiss Attila férfikollégái - akik ugyancsak több gyilkos nőt védtek - úgy vélik, nehezebb képviselni egy súlyos bűncselekményt elkövető nőt, mint egy férfit. Labilisabbak, jobbára az érzelmeik irányítják őket.
P. Gál Judit újságíró Ördögök ügyvédei című könyvsorozatának 3. kötete, a Gyilkos nők nem csak, sőt elsősorban nem a szoknyába bújt ördögök védőit helyezi középpontba.
P. Gál arra kíváncsi, mi játszódik le annak a nőnek a fejében, aki meggyilkolja, és a fürdőkádban feldarabolja a nála kétszer súlyosabb férfit, aki megerőszakolta? Mi vesz rá egy asszonyt, hogy bérgyilkost fogadjon? Hogyan éli meg az ölés élményét a 14 évesen egy iskolatársát megbecstelenítő és halálra kínzó lány. A hátborzongató, egyszersmind mélyen elgondolkodtató kötet tizennégy, nők által elkövetett gyilkosságot dolgoz fel, s ha csak a sorok között is, de választ ad arra a sokakat foglalkoztató kérdésre is, hogy annak idején valóban az akkor 14 éves Simek Kitty lőtte le a nevelőapját?