Nem ölt az igazgatóhelyettes

Deme Gábor igazgatóhelyettes kezéhez közvetlenül nem tapad vér, ő a nyomozás eddigi adatai szerint bűnsegédként vett részt a csepeli kettős gyilkosságban.

Január 9-ig hosszabbította meg szerdán a Budai Központi Kerületi Bíróság (BKKB) a Csepel-sziget Általános és Szakképző Iskolában az év elején történt kettős gyilkosság két gyanúsítottjának, Deme Gábor volt igazgatóhelyettesnek, helyi szocialista politikusnak és K. Miklós biztonsági őri feladatok ellátásával is megbízott pedellusnak az előzetes letartóztatását. Az érintettek fellebbezése miatt a végzés nem jogerős.

Január 7-én este a Csepel-sziget Általános és Szakközépiskolában több lövéssel meggyilkolták Takács József igazgatót és helyettesét, Papp Lászlót. K. Miklós, az alapítványi iskola biztonsági őri feladatokat is ellátó pedellusa a helyszínre érkező rendőröknek azt mondta, úgy látta, egy magatartási problémái miatt eltanácsolt diák lőtt. K. erősen vérzett, azt állította, a tettes rálőtt, azonban szerencséje volt, mert csak a kezén találta el.

Papp László és K. Miklós aznap este azért voltak még az iskolában, hogy megbeszéljék Deme Gáborral távozásának részleteit, akinek azért kellett mennie, mert gazdasági igazgatóhelyettesként őt tartották felelősnek az intézmény gazdálkodásában feltárt (azóta már a rendőrség által is vizsgált) pénzügyi visszásságokért. Mivel Deméről az a hír járta, hogy titokban magnóra vesz minden fontos megbeszélést, Takács igazgató megkérte Papp Lászlót, rögzítse ő is a tárgyalást. A magnetofon felvette a pisztolylövéseket is.

Kiderült, hogy K. Tamás vallomásával ellentétben nem az iskola volt diákja lőtt, hanem ő, s később, hogy elterelje a gyanút, önmagát is megsebezte egy lövéssel. A helyszínen rögzített nyomok pedig arról is árulkodtak, hogy az alaposan bekamerázott iskola szerverét, amely feltehetőleg a gyilkosság részleteiről árulkodó képeket is tárolta, Deme elvitte a szerverszobából.

A BRFK Demét és K.-t is gyilkossággal gyanúsította meg. A bíróság szerint azonban az elmúlt tíz hónap nyomozati eredményei alapján ma már nyilvánvaló, hogy Deme Gábor legfeljebb bűnsegédként működött közre a vérengzésben. Ruttner György ügyvéd, Deme védője szerint még ez sem biztos. Szerinte Deme nem önszántából vitte el, majd tette tönkre az iskola szerverét, hanem mert K. életveszélyesen megfenyegette. Deme előzetes fogva tartásának ismételt meghosszabbítása ellen benyújtott fellebbezésében Ruttner György úgy fogalmazott: védencét csupán egy hajszál választotta el attól, hogy a gyilkosság harmadik áldozatává váljon.

A bíróság előtt K. és Deme is tagadta bűnösségét. K. szerint a gyilkosságról készült magnófelvétel egyértelműen az ő ártatlanságát igazolja. Sérelmezte ugyanakkor, hogy a rendőrség tíz hónap alatt nem jutott semmire, továbbá azt, hogy nem tarthatja a kapcsolatot szeretteivel. Deme is tagadta a bűnösségét, és miután júliusban hallgatták ki utoljára, kérte, helyezzék szabadlábra.

A BRFK a Népszabadsággal azt közölte, hogy már csupán néhány szakértői véleményre várnak, s - várhatóan január elejére - befejezik a nyomozást.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.