Újabb életműdíjcsalót fogott el a rendőrség
A csalók módszere az volt, hogy a művészek házas-, illetve élettársát ismeretlen férfi vagy női hang hívta fel azzal, hogy párja életműdíjban részesül, de ahhoz, hogy a kitüntetéshez járó díjhoz hozzáférhessenek, rövid időn belül több millió forint készpénzt kell átadniuk egy futárnak.
A gyanúsítottak a sértetteket két budapesti, VIII. kerületi nyilvános telefonfülkéből hívták fel. A rendőrök megfigyelték a telefonfülkéket. Még május 7-én az egyik fülkéből hosszas telefonbeszélgetést folytató férfit követtek a II. kerületbe. P. Károly 43 éves budapesti lakost akkor fogták el, amikor távozott Horváth Sándor színművész, a Kántor-sorozat egykori századosának lakásából.
P. Károly ruházatának átvizsgálásakor előkerült a korábban átvett boríték, amelyben több mint tízezer amerikai dollár volt. P. Károly a kihallgatásán a vallomástételt megtagadta, de a beszerzett adatok alapján bizonyossá vált, hogy a férfinak több tettestársa is van. A nyomozók beazonosították P. Károly társát, P. O. 26 éves budapesti férfit, akit elfogtak és őrizetbe vettek. A férfi a kihallgatása során tagadta a bűncselekményt, jelenleg előzetes letartóztatásban van - adta hírül az MTI.
A csalók több mint harminc ismert személyiséget kerestek meg telefonon. Minden második próbálkozásuk eredménynyel járt, s pénzt csaltak ki áldozatuktól.
Mint beszámoltunk róla, a csalók, miután közölték a jó hírt, hozzátették: a díjjal járó pénzt csak akkor tudják utalni, ha a díjazottnak van devizaszámlája. A többségnek nem volt. A csalók készségesen felajánlották segítségüket. Majd megjegyezték, jobban járnak, ha egy nagyobb összeget helyeznek el a számlán (amihez majd hozzájön még a 20 000 euró), mert akkor jobb kamatot fizet a bank. A devizaszámlát persze sohasem annál a banknál nyitották volna, ahol áldozatuk forintszámlája volt, mivel az életműdíjat odaítélő szervezet - mint mondták - egy másik bankba utalja a pénzt.