Megvan az alsó állkapocs
Az ideiek közül az emberré válás szempontjából lényeges új lelet egy Rudapithecus kéztőcsontjainak előkerülése. A kéztőt a csuklónál hét csontocska alkotja, ezek közül kettő, amelyek a hüvelykujj felé vezetnek, össze van forrva. Ez az ember, a csimpánz és a gorilla sajátossága, nincs meg az ázsiai orangutánnál és más majmoknál. A lelet megerősíti azt az elgondolást, hogy az ember, a gorilla és a csimpánz közös őse Afrikában alakult ki, majd Európában élt, évmilliókkal később pedig visszatért a fekete kontinensre.
Az idei ásatási szezon másik rendkívüli felfedezése egy Anapithecus alsó állkapcsának előkerülése volt, tavaly találtak ugyanis egy felső állkapcsot. A tudósok legnagyobb meglepetésére a felső és az alsó állkapocs ugyanattól az egyedtől származik.
Ugyancsak előkerült néhány koponyatöredék is. Az állkapcsok és a koponyacsontok segítségével Kordos László szerint lehetőség nyílik az Anapithecus-koponya rekonstrukciójára is. A koponyamaradványok alapján úgy tűnik, hogy az Anapithecus és a Rudapithecus nagyjából azonos méretű volt. Ami teljesen szokatlan, hiszen ezek szerint egy helyen és egy időben két, nagyjából azonos testtömegű, azonos táplálékot, puha gyümölcsöket fogyasztó emberszabású majom élt. Kordos László szerint az idei ásatási szezon véget ért, de jövőre folytatni szeretnék a munkát egy ígéretesnek tűnő nyolc négyzetméteres területen.