Per hátán per, de indul az élményfürdő
A beruházó 3,4 milliárd forintból építette meg a létesítményt, amelynek havi 22-23 millió forintos lízingdíját mostantól - a használatbavételi engedély jogerőssé válásától - kell fizetni. Húsz éven át összesen 5,3 milliárd forintról van szó, az élményfürdő csak két évtized múlva kerül a város tulajdonába.
A komplexum már régen elkészült, ám az építési hatóságként eljáró rácalmási polgármesteri hivatal tavaly decemberben csak ideiglenes fennmaradási és használatbavételi engedélyt adott ki rá. S 514 millió forintos építési bírságot szabott ki. Györe Andrea, a rácalmási hivatalt vezető jegyző tájékoztatása szerint a büntetés nagyobb része annak szólt, hogy 2007-ben több hónapon keresztül akkor is folytak a munkálatok, amikor a jogerős építési engedélyt a bíróság átmenetileg felfüggesztette. Ennek pedig az volt az oka, hogy a bíróság megalapozottnak találta egy helyi környezetvédelmi egyesületnek a panaszát: a beruházó az építési engedély hatályba lépése előtt fákat vágott ki a területen.
A regionális államigazgatási hivatal egyébként hatályon kívül helyezte a rácalmási jegyző határozatát. Az új eljárásban a felére szállították le a bírság mértékét. A 257 millió forintos büntetés kifizetésével a fennmaradási és használatbavételi engedély jogerőssé vált, ám a jogi hercehurcának még nincs vége: az építtető bár kifizette, mégis jogtalannak tartja a kiszabott bírságot, amelynek eltörléséért közigazgatási pert indított a Fejér Megyei Bíróságon.