Mikor és hol tűnt el Ophélie?

Ophélie Bretnacher még tavaly, a december 3-áról 4-ére virradó éjjel tűnt el Budapesten, egy átmulatott éjszaka után. Egyetemi társai szerint legalább 3,5 deci töményt és sok-sok sört fogyasztott, majd elköszönt, és gyalog indult haza, II. kerületi albérletébe.

Később a rendőrök a Belváros térfigyelő kameráinak felvételein egészen a Lánchíd pesti hídfőjéig követték a nyomát. A híd pesti hídfőjénél lévő kamera több irányt figyel egyszerre, az egyes irányok közt tíz másodpercenként vált képet. Így történhetett meg, hogy Ophélie úgy ment fel a hídra, hogy a kamera nem látta, majd a vízbe esett (ugrott vagy lökték), amiről szintén nem készült felvétel.

Ophélie édesapja egy orvosi szakvéleményre hivatkozva a napokban a Blikknek azt mondta: csupán csekély mennyiségű alkoholt találtak a lány szervezetében, ami arra utal, hogy Ophélie tíz órával az eltűnése után még élt. Ebből következik, hogy a lányt ismeretlenek elrabolták, tíz órán át fogva tartották, majd a vízbe dobták.

Zacher Gábor toxikológus szerint egy holttest esetében, amely két hónapot töltött a vízben, nem lehet "néhány órás pontossággal" megállapítani a halál időpontját. Léteznek azonban módszerek, amelyekkel viszonylag pontosan meghatározható, hogy a holttest hol és mikor került a vízbe.

A francia hatóságok az események matematikai modellezésével próbálják tisztázni, mi történt. Jogsegély keretében víz- és iszapmintát kértek a Dunának a Lánchíd és a Csepel-sziget közti szakaszából. A folyó bakteriális összetétele alapján modellezik majd, hogy a víz milyen roncsoló-bomlasztó hatással volt a holttestre, amiből már viszonylag pontosan megállapítható, mikor és hol kerülhetett a test a vízbe. Ám az a módszer sem képes néhány órás pontossággal "belőni" a halál időpontját.

A rendőrség nem kívánta kommentálni értesülésünket, amely szerint Ophélie családjában nem ő volt az első, aki vízben vesztette életét. Ophélie családja ugyanakkor még mindig nem adta át a BRFK-nak a lány laptopjának vincseszterét. Rendőrségi forrásaink emlékeztettek rá, hogy Ophélie eltűnése után (de a holttestének megtalálása előtt) a családja adatokat törölt a lány számítógépéről. A törölt adatállományok akár olyan információkat tartalmazhattak, amelyek segíthetnék az ügy tisztázását.

A rendőrség nem tudott választ adni arra, hogy meddig tart az emberrablás gyanújával elrendelt nyomozás. Bodnár Zsolt, Budapest főkapitányának bűnügyi helyettese lapunknak azt mondta: minden nyomozati cselekményt elvégeznek, amit a francia hatóságok jogsegély keretében kérnek. Emlékeztetett rá, hogy a francia rendőrségi attasé már Ophélie holttestének megtalálása előtt kijelentette: a francia rendőrség sem tett volna sem többet, sem mást a lány felkutatása érdekében.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.