A jó borok és az egyszerű ételek hazája
Ezen a tájon azonban nem kerülhetjük el a híres békacombot, amelyet az említett szabálynak megfelelően meglepően egyszerű elkészíteni. A jól megtisztított békacombokat lisztbe forgatjuk, majd vajban és kacsazsírban kisütjük. Ha elkészült, darált fokhagymába és darált petrezselyembe mártogatva puszta kézzel ehetjük.
Az igazi francia konyhához azonban legjobban a francia háziasszonyok értenek. Ezért felkeressük Marie-Francoise-t, aki amellett, hogy gazdafeleség, 14 társával együtt egy éttermet üzemeltet. Itt csak azokból az alapanyagokból főznek, amelyek a gazdaságban megteremnek. Különlegességeket tehát nem találunk, azonban laktató, egyszerű ételt igen, ráadásul a híres éttermek árainak töredékéért ebédelhetünk itt. Marie-Francoise azt is megmutatja nekünk, hogyan készül a burgundi lepény, amely első ránézésre kísértetiesen hasonlít egy pizzára. A tészta és a hagymás-paradicsomos szósz közé azonban kerül egy réteg dijoni mustár is, hogy karakteres ízt adjon neki.
Burgundia ugyanis a híres dijoni mustár hazája, amelyből évente ötvenezer tonnát fogyasztanak a franciák. A középkorban fűszerként használták, hogy elvegyék vele a sokáig tárolt hús szagát, ma azonban már különleges csemege, amelyből számtalan változat - csípős paprikás és diós is - készül.
Ez a táj azonban nem csupán ételeiről, hanem borairól is híres. Végtelennek tűnő szőlőültetvények között kanyarognak a keskeny vidéki utak. Filmbéli kalauzunk ellátogat egy kisvárosba is, ahol épp befejeződött a szüret. Ezt természetesen méltó módon meg kell ünnepelni. A vidámság szőlőcsatával kezdődik, melynek során a szüretelők a tőkéken maradt utolsó fürtökkel megdobálják egymást. Ha már mindenki megfelelően ragacsos, a városban folytatódik tovább az ünnepség zenével, tánccal és sok-sok étellel. A nagy ünneplés nem meglepő: Burgundiában annyira hozzátartozik a bor az emberek mindennapi életéhez, hogy a háziasszonyok a tészta nyújtásához sem sodrófát használnak, hanem egy üres borospalackot.
A filmből mindezek mellett még sok más titokra is fény derül, többek közt arra is, miről árulkodik egy szarvasmarha feneke, illetve, hogy vajon tényleg tilos-e csirkehúshoz vörösbort kínálni, avagy a téma szakértői, a franciák ezt épp másképp gondolják.