A világhálón lógó generáció
A 2008 elején indult Plurk legnépszerűbb oldalakkal, például a Twitterrel és a Facebookkal is összekapcsolható, így rajta keresztül egyszerre lehet üzenni a virtuális társadalmi háló összes tagjának. A "plurk" egy eddig nem létező szó. Az angolban gyakori nomenverbum (főnév és ige). Mint főnév a weboldalt jelöli, amelyen ki-ki életének eseményeit oszthatja meg finom és könnyen emészthető falatkák formájában. Mint ige - magyarul "plörkölni" - a folyamatosan elérhető, eseménydús, sztoriszerű, félig-meddig mesébe illő élet folyamatos jegyzetelését jelenti.
Nem sokkal a Plurk.com indulása után az oldal kezelői felüleletét (interfész) az Angelday néven ismert blogger, Sasvári József kezdeményezéseként magyarra is lefordították a hazai netezők, így nyelvünkön is lehet használni.
Facebook: az amerikai MySpace és a magyar iwiw közösségi oldalhoz hasonló szájt, amely nyitó kérdésével Mi jár a fejedben? (What's on your mind?) arra készteti a bejelentkezőket, hogy megosszák gondolataikat ismerőseikkel, akik rákapcsolódáskor hosszú percekig nézegethetik, ki mit csinál éppen, és ehhez mit szólnak a többiek.
Twitter: mobiltelefonról is elérhető üzenőfal, bárki 140 karakterben (vagyis egy SMS-ben) küldhet megjegyzést rá bármiről vagy hivatkozást (linket) egy világhálós megnyilvánulásról. Egy tegnapi hír szerint az alapítók bejelentették egy konferencián, hogy előbb-utóbb fizetni kell a használatáért. (Induló kérdése: What are you doing?: Épp mit csinálsz?)