A Kálmán-csoport viheti a Mal részeit
A timföldüzletághoz tartoznak a timfölddivízió, valamint a kalcináló- és őrlőüzem eszközei, ingatlanjai és készlete. A hidrátüzletág magába foglalja a hidrátszárítás és -őrlésüzem eszközeit, ingatlanjait és készletét.
A Silkem fele-fele arányban az Inotal Alumíniumfeldolgozó Zrt. és a holdingtevékenységet végző szlovén Silkem Plus tulajdonában áll. Az Inotal Kálmán László vállalkozáscsoportjának tagja. A Kálmán-csoport meghatározó tevékenysége az alumínium félgyártmányok gyártása és forgalmazása, valamint az alumíniumhulladék feldolgozása.
A GVH szerint ugyan mind a Silkem-csoport, mind a timföldüzletág foglalkozik nem kohászati timföldtermékekkel, együttes részesedésük a legalább európai méretű piacon nem éri el a 20 százalékot. A hidrátüzletág eladása kapcsán figyelembe vették a timföldüzletágat érintő engedélyt, de szerintük így sincs olyan kapcsolat a Kálmán- és a Silkem-csoport között, ami versenyaggályokat szülne a GVH-ban.
A kormány 2012-ben kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a vörösiszap-katasztrófa miatt felszámolásra került Malt. A GVH ilyen esetben kifejezetten elkerülhetetlennek tartja az összefonódás engedélyezését.
Lapunk korábbi kutatásai szerint az osztrák Kálmán László cégcsoportja évtizedek óta vásárolja fel a Mal különböző darabjait.