Mesés és valós próbák
Az óvodások egészséges nevelését támogató alapítvány célja ezúttal sem csak az volt, hogy a színes forgatagban a gyerekek tigrisnek, kalóznak pingálva, vattacukrot majszolva, lufikat gyűjtve barangoljanak a jó levegőn. Holott értelme ennek is lenne. A Gondolkodj Egészségesen! Program azonban ennél jóval sokrétűbb időtöltés lehetőségét kínálta a kikapcsolódni vágyó családoknak.
A program ugyanis hét területet hangsúlyosan, mégis egymással szoros egységben kezel, azt vallva, hogy a táplálkozás, a testi és lelki egészség, a természetvédelem, a művelődés, a mozgás és a sokszínűség iránti tolerancia egyaránt szükséges ahhoz, hogy egészségről, egészről beszélhessünk. Mindehhez pedig – kipróbált módon – az alapítvány valamennyi rendezvényén és kiadványában a mesék közvetítésével vezet az út.
Így volt ez az idei gyereknapon is. A sok kisebb sátor és helyszín között pontgyűjtő állomások voltak – aki ezeken végigment, az minden alkalommal más és más világba csöppent, ahol a népmesei hősökhöz hasonlóan különféle próbákat kellett kiállnia. Bár a játékos próbák mindegyike kapcsolódott az egészséghez, a gyerekek sok más területen is kipróbálhatták magukat –ugyancsak a mesék világába ágyazva. Zöldségekből különféle figurákat farigcsáltak, hétmérföldes csizmát húzva aranytallért gyűjtöttek, A brémai muzsikusok dorbézolása után rendet tettek, ismerkedtek az energiatakarékossággal, és megmérettetett a biztonságos közlekedésről való tudásuk. S nem mellékesen kipróbálhatták azt is, milyen érzés a látás nélküli élet, kitapinthatók-e a formák, felismerhetők-e az illatok és megtalálhatóak-e az irányok. A Te meséd sátorban mesét hallgattak, részt vehettek az ahhoz kapcsolódó drámajátékokban, és lerajzolhatták kedvenc mesehősüket is.