Új termékekkel csábítanak

A 35 évesnél idősebb korosztály döntő többségét foglalkoztatja a majdani nyugdíja, 44 százalékuk pedig nagyon aggasztónak ítéli a kilátásokat – derül ki a BellResearch az Aegon Magyarország megbízásából végzett felméréséből. A jelenleg aktív válaszadók szerint nekik nehezebb lesz, mint a mostani nyugdíjasoknak (több mint 90 százalékuk értett egyet ezzel a kijelentéssel), 81 százalékuk szerint pedig az embernek már fiatalon fel kell készülnie az időskori ellátására. A többség havi 10–30 ezer forint közé teszi azt az összeget, amit félre kellene tennie öregkorára. Az időskori ellátásra nyitottak fele vállalná a megtakarítást, ami a teljes lakosságra vetítve hozzávetőlegesen 1,8 millió magánszemélyt jelent. A megtakarításra teljesen nyitottak aránya viszont már mindössze 21 százalék. A megtakarítástól elzárkózók – annak ellenére, hogy az átlagosnál jobbnak ítélték meg anyagi helyzetüket – a megfelelő anyagi erőforrások hiányával indokolták elzárkózásukat.

Mindezek alapján nem meglepő, hogy a biztosítók is kiemelt figyelmet szentelnek a kérdésnek, és az elmúlt hónapokban sorra jöttek elő kifejezetten az időskori öngondoskodást célzó termékekkel. Az Aegon Magyarország Aegon Start Nyugdíjprogramjánál például az ügyfelek az eszközalapok széles köréből választhatnak attól függően, hogy a megtakarításaikat milyen kockázati szint mellett szeretnék elhelyezni. A befektetéshez kötött életbiztosítás futamideje 10–35 év lehet, az ügyfél a futamidő végén, egy összegben kapja meg a neki járó összeget. A program által elérhető szolgáltatások köre a napokban egy időskori gondozási szolgáltatási kedvezménnyel is bővült. Az ügyfeleknek pluszpénzébe nem kerülő opció lényege, hogy a biztosításban megjelölt személy tízszázalékos kedvezménnyel veheti igénybe a Hilfswerk Hungary Közhasznú Alapítvány hazai mobil gondozási vagy idősotthonba kerülési szolgáltatását, várólista esetén pedig elsőbbséget élvez más, hasonló kedvezménnyel nem rendelkező jelentkezőkkel szemben.

Az ING a közelmúltban indított három új, aktívan menedzselt eszközalapot, melyekhez döntően a magán-nyugdíjpénztári portfóliókhoz hasonlóan különböző időtávra eltérő kockázatú befektetési csomagokat társítanak. A kiegyensúlyozott alapnál a részvény-kötvény arány 25-75 százalék, a növekedésinél 50-50, míg a dinamikus alapnál az arány 75-25 százalék. A K & H ősszel indítja el Fix nyugdíj-megtakarítási biztosítását, amely egy hagyományos, garantált hozamú biztosítás. A megtakarítási időszakot 15 éves kifizetési periódus követi.

A Groupama Garancia idén áprilisban indította el kifejezetten a nyugdíjcélú takarékoskodást segítő programját. A Garancia Nyugdíjkiegészítő Program rugalmasan választható megtakarítási időszakot, életbiztosítási, illetve igény szerint kiegészítő kockázati védelmet is nyújt. Az ügyfelek kockázatvállalási hajlandóságuk szerint az eszközalapok széles köréből választhatnak, és dönthetnek akár euróalapú megtakarítás mellett is. A megtakarítási időszak végén az ügyfél maga dönthet, hogy egy összegben vagy járadékra átváltva szeretné igénybe venni az elmúlt évek megtakarítását. Ha pedig valamilyen okból kifolyólag az ügyfélnek szüksége van a megtakarítására, a tartam közben is hozzáférhet; ekkor is akár egy összegben, akár járadék formájában.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.