Vádemelés Betonút-ügyben

Tizenhárom év elteltével éppen most, a választások előtt másfél hónappal sikerült vádat emelnie az ügyészségnek a Betonút vezetői ellen, akik történetesen korábban kötődtek a szocialista párthoz.

Hűtlen kezelés, valamint pénzmosás bűntette miatt vádat emelt az ügyészség a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. egykori vezérigazgatója, illetve helyettese ellen – tudta meg a Magyar Nemzet. Dunai György és Garamszegi Gábor, utóbbi volt MSZP-s politikus a K&H-ügy terheltje is egyben. Kulcsár Attila, a brókerbotrány elsőrendű vádlottjának egykori kiemelt, „sikerdíjas” ügyfeleit sikkasztással vádolják az ügyben.

Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette, valamint pénzmosás bűntette miatt vádat emelt a Fővárosi Főügyészség a Betonút Szolgáltató és Építő Rt. egykori vezérigazgatója, illetve gazdasági vezérigazgató-helyettese ellen – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a vádhatóság.

A lap még decemberben számolt be arról, hogy a rendőrség pénzmosás és hűtlen kezelés miatt vádemelést javasolt Dunai György és Garamszegi Gábor volt MSZP-s önkormányzati képviselő, a brókerbotrány néven elhíresült büntetőper két terheltjével szemben, akik a gyanú szerint egy offshore vállalkozáson keresztül vontak ki legalább másfél milliárd forintot a tulajdonukban állt cégből.

A vád szerint a Betonút 2002-ben két részletben színlelt vagyonkezelési szerződés részeként adott át 1,8 milliárd forintot a brókerügyben felbukkant Britton Llc.-nek, amelynek nagy része később Dunai és Garamszegi svájci számláján landolt. Kulcsár Attila, a brókerbotrány elsőrendű vádlottjának egykori kiemelt, „sikerdíjas” ügyfelei sikkasztás vádjával állnak bíróság előtt a jelenleg első fokon tárgyalt büntetőperben.

A Fővárosi Főügyészség most azt közölte: a vádirat lényege szerint az elkövetés idején az ügy I. rendű vádlottja (Dunai György) a Betonút Rt. vezérigazgatója, a II. rendű vádlott (Garamszegi Gábor) pedig gazdasági vezérigazgató-helyettese volt.

A vádlottak még 2001-ben, vagyonkezelői kötelezettségüket megszegve, a III. rendű vádlott – egy ügyvéd ismerős – közreműködésével egy, az ügyben szereplő építőipari rt. részvényeit a tényleges vételárnál közel másfél milliárd forinttal drágábban vásárolták meg, ezzel vagyoni hátrányt okozva a Betonút Szolgáltató és Építő Rt.-nek.

A vádlottak az ily módon cégüknek átutalt, fent leírt bűncselekményből – hűtlen kezelésből – származó fenti összeggel ezután különböző pénzügyi műveleteket végeztek, hogy a pénz bűnös eredetét leplezzék – közölte a Fővárosi Főügyészség, amely a Fővárosi Törvényszéken emelt vádat.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.