Újabb műtétek várnak az Apple vezérére
A Bloomberg hírügynökség értesülései szerint Steve Jobsnak teljesen el kell távolítani a hasnyálmirigyét, a korábbi beavatkozások ugyanis nem hozták meg a várt eredményt. Az Apple-vezér hasnyálmirigyének egy részét már kivették, most viszont az epevezetékkel és a vékonybél sérült részeivel együtt el kell távolítani a feladatát ellátni már képtelen szervet. Azt nem közölték, hogy a szaknyelvben Whipple-féle operációt mikor hajtják végre Jobs-on.
Az biztos, hogy a létfontosságú inzulint ezt követően mesterségesen kell majd adagolni Jobsnak, hogy vércukorszintjét folyamatosan egyensúlyban lehessen tartani - nyilatkozta az eljárást elsőként alkalmazó ausztrál orvos. Robert Thomas, aki több mint húsz éve végezte az első Whipple-féle műtétet ugyanakkor figyelmeztetett arra, hogy súlyos cukorbetegség léphet fel a betegnél, ha az inzulin rendkívül precíz adagolásánál hibát vétenek.
A hosszú szünet után a múlt héten a szakmai közönség előtt megjelenő Steve Jobs nyúzottnak tűnt, de optimistán nyilatkozott állapotáról. Most viszont éppen állapotának rosszabbodására hivatkozva adta át a napi ügyek irányítását Tim Cook ügyvezető igazgatónak, ám fenntartotta magának a jogot, hogy a stratégiai döntések meghozatalánál jelen legyen.
Az Apple-t 1976-ban megalapító, majd a céget többször is a válságából kivezető Jobs nélkül a számítástechnikai vállalat nem az, ami, s ez a tőzsdei árfolyammozgásokból kiválóan kivehető. A Jobs állapotáról szóló hivatalos bejelentések hiányában a megalapozatlan, kósza hírek drasztikusan 10 százalékot meghaladó mértékben tudják rángatni fel-le az árfolyamot. A mostani hírre például 6,8 százalékos zuhanással reagált az Apple árfolyama.
Éppen ezért a befektetők információhoz való joga nem sérülhet, tisztán kell látniuk még akkor is, ha nagyon rossz híreket kell közölniük velük a vállalat vezetésének - mondja John Coffee, a Columbia jogi karának professzora. Így amennyiben akárcsak humanitárius szempontokból is, de megtévesztő híreket tesz közzé a vállalat Jobsról, akkor bármelyik részvényes a siker reményében perelheti be az Apple-t - teszi hozzá. A cég vezetése ezzel szemben magánügyként kezeli Jobs állapotát, s nem ad róla ki tájékoztatást.