Tengeri luxusutazás - ingyen
A tengeri luxusutazások piacán világelső Carnival Cruise Lines-t két nagy csapás is érte az utóbbi két évben. A flottájához tartozó Costa Concordia 2012 januárjában futott zátonyra és dőlt oldalára az olaszországi Giglio partjainál. A tragédia 32 áldozatot követelt. A roncsot hétfőn próbálják felállítani, hogy elvontathassák a helyszínről és szétbonthassák.
A másik csapás idén februárban érkezett, amikor is a Carnival Triumph luxustengerjáró irányíthatatlanná vált a Mexikói-öbölben, miután egy gépháztűz következtében áram nélkül maradt a hajó és háromezer utasa. A luxushajót be kellett vontatni az alabamai Mobile kikötőjébe, a művelethez a technikai problémák és az erős szél miatt öt napra volt szükség.
A hajóstársaság az utasok bizalmának visszanyerése érdekében új garanciarendszert dolgozott ki és vezet be. Vállalja, hogy a 2015. április 20-a előtti karibi, bahamai, mexikói, kanadai és alaszkai utazásain a szolgáltatásokkal elégedetlen utasok kamatostul visszakapják jegyük árát.
A cég 110 százalékos visszatérítést ad, ha a vendég a kihajózást követő 24 órán belül panaszt emel, állja a hazautaztatás költségeit is és egyszeri százdolláros csekket is ad búfelejtőnek, amit a fedélzeten lehet beváltani vagy egy esetleges következő úton fizetéskor fel lehet használni. A szállodaköltséget is állják. Az apró betűvel szedett feltételekből azonban az is kiderül, hogy csak amerikai és kanadai állampolgárokra vonatkozik a gáláns ajánlat.
De nemcsak a garanciával, hanem 10-20 százalékos árcsökkentésekkel is próbál utasokat toborozni a Carnival. Emellett utazásszervezőit is magához láncolja azzal, hogy egy négynapos karibi utazásra invitálja őket három hozzátartozójuk vagy vendégük társaságában. Az árak egyébként valóban kecsegtetőek, napi 35 dollárért is fel lehet jutni a hajóra – természetesen vendégként. Egy biztos: áramban nem lesz hiány, hiszen a Carnival flottáján 300 millió dollár értékben hajtottak végre az idén az energiaeéllátás biztonságát szolgáló fejlesztéseket.