Exelnök az MVM gázüzletág élén

Horváth Pétert, a Magyar Energia Hivatal volt elnökét választotta az állami MVM közgyűlése a társaság földgázdivíziójának vezérigazgatójává. Baji Csaba eddigi elnök-vezérigazgató az eddigi alaptevékenység szerinti villamosenergia-területet irányítja és megmarad elnöknek. Az E.ON-gázcégvásárlásról a közgyűlési tudósítás nem szól, a szakhivatal viszont engedélyezte az MVM-nek, hogy megvegye az E.ON-tól a hazai gáztárolókat.

Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. közgyűlése Horváth Pétert, a Magyar Energia Hivatal (MEH) volt elnökét nevezte ki a földgázdivízió vezérigazgatói pozíciójára - derül ki az állami energiacsoport beszámolójából.

Az MVM 870 millió eurót fizet az E.ON földgázcégeiért, ebből - a napi.hu meg nem erősített információi szerint - 300 millió eurót a Bank of China hitelez meg a villamosművek számára.  A kölcsön három évre szól, de szükség esetén meghosszabbítható. A hirportál szerint a németek szolid nyereséggel szállnak ki a gázüzletből.

A továbbiakban Baji Csaba elnök-vezérigazgató irányítja az MVM alaptevékenységéhez, a villamosenergia-termeléshez kapcsolódó területeket, aki az igazgatóság elnökeként továbbra is a társaságcsoport első számú vezetője.

Az MVM Zrt. közgyűlése a vállalatcsoport földgázüzletágának jelentős növekedésére tekintettel úgy döntött, hogy önálló vezérigazgatót bíz meg a tevékenység irányításával.

„Az MVM dinamikusan fejlődő, sikeres, integrált nemzeti energetikai társaságcsoport, amelynek mindig szüksége van tehetséges és tapasztalt szakemberekre, akiknek a bevonása garancia a további növekedésre. Horváth Péter kiemelkedő szaktudása révén az MVM tovább erősíti és sikeresen integrálja a földgázüzletágat” - kommentálta az eseményeket Baji Csaba.

Horváth Péter - aki a kormányváltástól ez év júliusáig irányította a MEH-et és jogutódját - arra kapott felkérést, hogy készítse elő és szervezze meg az MVM csoport átfogó földgázipari tevékenységét. Ide tartozik az E.ON megvásárlás alatt álló magyarországi földgáz-kereskedelmi és földgáztárolási érdekeltsége. Az MVM csoport földgázüzletágához tartozik továbbá a társaság résztulajdonában álló Déli Áramlat Magyarország Zrt., Magyar Gáz Tranzit Zrt., illetőleg az AGRI projekttársaság.

A társaság közgyűlése Horváth Pétert a társaság igazgatóságának tagjává is választotta. Nagy Sándor, az MVM Zrt. termelési és műszaki vezérigazgató-helyettese lemondott igazgatósági tagságáról.

Eközben a Gazdasági Versenyhivatalt követően a MEH-utód Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal is jóváhagyta, hogy az MVM száz százalékban megvásárolja a hazai földalatti gáztárolókat működtető E.ON Földgáz Storage Zrt.-t.

Az MVM május 9-én érkezett beadványában kérte az engedélyt - szól a MEKH közlése. A hivatal megállapította, hogy az ügylet nem veszélyezteti az ellátásbiztonságot, az engedélyköteles tevékenység folyamatosságát és megfelel a földgázellátásról szóló törvényben foglalt követelményeknek.

A MEKH határozatát 2013. augusztus 6-án és 8-án kapták kézhez az érintettek.

Az MVM erőt mutat
Kurucz Árpád 2012.06.25. Digitális 2012. június 25. Göd, MVM, Magyar Villamos Művek, lámpák. Fotó: Kurucz Árpád
Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.