Projektértékelő rendszer ötletgazdáknak

A XXI. században a tudásalapú gazdaság jövője szempontjából nagyon fontos az innováció. A különböző kommunikációs fórumokon kiemelten kezelik a területet, mégsem történik megfelelő mértékű előrelépés, pedig mind Magyarországot, mind Európát tekintve a válságból való kilábalás egyik fontos tényezőjeként is tekinthetjük.

Magyarországon a Nemzeti Reform Programban a kormány 2020-ra vállalta, hogy a kutatásfejlesztésre és innovációra fordítható összeg eléri a GDP 1,8 százalékát , ami gyakorlatilag megduplázza az utóbbi évek 1 százalék körüli összegét. A kormány megkezdte az intézményrendszerek átalakítását, de az ötletgazdák a megvalósításhoz még így sem kaptak több segítséget, mint eddig. Az ötlettől a megvalósulásig sok idő telik el a bürokrácia és a pénzügyi nehézségek miatt, ezért az ötleteknek csak elenyésző hányada valósul meg. Ahhoz viszont, hogy Magyarország versenyképessé váljon, nagyon fontos az innováció megfelelő szintű kezelése, befogadása, támogatása. Az innovációra, a K+F-re fordított finanszírozásnak nagyobb figyelmet szentelő országokban látható, hogy ez mekkora hatással van a gazdasági fejlődésre, a GDP-re is. Elég csak a dél-koreai Samsung és LG sikereire gondolni.

Ehhez jelent segítséget Magyarországon az INNOCHAIN, egy interaktív, öntanuló projektötlet-értékelő és projektfejlesztési informatikai platform létrehozása. A rendszer az Infinity Pénzügyi Tanácsadó és Szolgáltató Kft. és az Innova Észak-Alföld Regionális Fejlesztési és Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft. együttműködésében jött létre. Az informatikai rendszer célja a projektötletek hatékony támogatására, továbbfejlesztésére, menedzselésére, emellett alkalmas az automatizált és objektív értékelésre, a hazai- és nemzetközi pályázati felhívásokban történő kulcsszavas keresésre. Az új rendszerrel egy új innovációs-szolgáltatási szegmens jön létre, amely a konzorciumi partnerek kiemelkedő szakmai eredményeire, magasan kvalifikált szakembergárdára tud támaszkodni. 

Egyedülálló, úgynevezett best-practice adatbázis kialakítása révén lehetőséget biztosít az ötletgazdák számára, hogy projektjüket a hazai és nemzetközi gyakorlathoz viszonyítsák. A rendszer az ötlettől a megvalósulásig kíséri, segíti az ötletgazdát, biztosítja, hogy a pályázati szereplők – ötletgazda, szakértő, értékelő – folyamatosan kommunikálhassanak egymással, kölcsönös visszajelzéseikkel tökéletesítsék az ötleteiket. A rendszer valóban képes lesz közvetlen emberi beavatkozás nélkül, a folyamatosan bővülő innovációs adattárat és felhasználói aktivitást elemezni, ezáltal kreatív módon megítélni a régiós adottságokból adódó fejlesztési lehetőségeket, ami segíti a munkahelyteremtést és a versenyképesség fenntartását.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.