Márciusig 1100 milliárd fejlesztési pályázat

Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) pályázatai közül Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter kiemelte a közlekedést, a vállalkozás- és tudásgazdaság-fejlesztést, valamint a kedvező hiteleket. Több térség célzott fejlesztése mellett kiemelt nemzeti cél például a GSM-R távközlési rendszer vasúti telepítése.

Márciusig 1100 milliárd forint összegű európai uniós pályázatot hirdet meg a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) keretében - mondta Fellegi Tamás, a tárca vezetője a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének csütörtöki budapesti rendezvényén. Az év további részében 900 milliárd összegű pályázat várható.

Kifejtette: az első ütemben, márciusig 93 pályázatot hirdetetnek meg. A pályázati rendszer egyszerűbb és átláthatóbb lesz - ígérte. Lerövidül a pályázatok bírálati ideje, egyszerűsödik a hiánypótlás és a pályázat egyfordulós lesz - tette hozzá.

Fellegi Tamás kiemelt fejlesztési területnek nevezte a közlekedést, ahol 563 milliárd forint összegű forrás áll rendelkezésre. Ennek döntő része a kötött pályás közlekedés korszerűsítését szolgálja.

A vállalkozásfejlesztésre fordítható pályázati összeg 173 milliárd forint.

Jelezte, hogy a pályázatok a kis- és középvállalkozásokra is koncentrálnak. Ehhez egyszerűbben elérhető hatékony pénzügyi eszközöket társítanak. Ezek közé tartoznak a mikrohitelek, a Magyar Fejlesztési Bank megújult hitelkonstrukciói és a Széchenyi Kártya kibővített programjában lévő forgóeszköz-, beruházási és önerő-hiteleket.

A miniszter felhívta a figyelmet, hogy nemzeti programok is indulnak az ÚSZT-ben a közös nemzeti célok megvalósítására. Példaként említette a közlekedési programokat, köztük a komáromi híd építését, a közösségi közlekedés átalakításához szükséges városokon belüli autóbusz- és vasúti közös pályaudvarokat, vagy a GSM-R távközlési technológiára épülő rendszer vasúti telepítését.

A nemzeti program keretében a térségek turisztikai lehetőségeit is fejlesztik a Balaton, a Tisza-tó térségében, illetve elindul az Ős-Dráva program, valamint a budai vár rekonstrukciója.

A tudásgazdaság növelése érdekében felgyorsítják a Talentis programot, megvalósul a szegedi szuperlézerprojekt - hangsúlyozta a fejlesztési miniszter, hozzátéve, hogy a 63 milliárd forintba kerülő szuperlézerprogram mind a tudomány, mind a vállalkozások számára stratégia jelentőségű.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.