Magyar Pénztárgép Szövetség: észszerűbb lett az online pénztárgépek szabályozása
"Az AEE drága alkatrész. Ha valaki eddig bezárta az üzletét, 8 évig kellett volna őrizgetnie a pénztárgépét és az AEE-t, utána pedig ki kellett volna dobnia az amúgy hibátlan kasszát. Ezentúl viszont eladhatja a készüléket, és ez akár százezres veszteségtől is megkímélheti az ügyfeleket" - mutat rá Novák Zoltán. Hozzáteszi, lényeges az is, hogy szigorodtak a szervizelés feltételei. A módosítás nyomán a pénztárgép-műszerészek csak a forgalmazók és AEE-gyártók tanúsítványa alapján kaphatnak szervizengedélyt.
Az elnök szerint eddig gyakorlatilag bárki megkaphatta az engedélyt, sok volt a kontár vagy csaló a piacon, mostantól viszont benne lesz az igazolványban, hogy az illető jogosult-e a javításra, és hogy milyen pénztárgépekhez ért. A Magyar Pénztárgép Szövetség tagjai üzenetértékűnek tartják, hogy például a plasztikai sebészeknek is kötelező lesz az online pénztárgép használata. Novák Zoltán szerint, ha egy havi néhány százezres forgalmú kisboltban kötelező az online kassza, időszerű volt bevonni a naponta akár többmilliós bevételű magánpraxisokat is.
"Ez megnyithatja az utat más, szintén nagy bevételeket hozó szakmák bevonása előtt is, ahol - hasonlóan a plasztikai sebészetekhez - jellemző a nagy összegek zsebbe fizetése. Mindannyiunk érdeke, hogy ne legyenek kivételezett szakmák" - idézi az elnököt a közlemény.
Novák Zoltán ugyanakkor felhívja az újonnan bevont szakmák képviselőinek figyelmét arra, hogy ne kapkodják el a vásárlást, tájékozódjanak arról, hogy a kiválasztott kassza biztosan megfelel-e az igényeiknek, ugyanis például azoknak, akik kijárnak ügyfeleikhez, hordozható pénztárgépre van szükségük.