Ma is a klaviatúra fölött ebédelt?
Klaviatúra felett elköltött ebéd, napi négy-öt kávé, tízórai és uzsonna legfeljebb a gyereknek csomagolva – a magyar dolgozók nem kis része így él és így étkezik. Az ebédszünet idejét is sokan munkával töltik, az ebédet a többség otthonról hozza.
Aggasztó eredményt jelez a Profession.hu több mint 2400 dolgozó megkérdezésével készült „Munkahelyi étkezési szokások" című reprezentatív felmérése. Eszerint az irodai dolgozók 40 százaléka egyáltalán nem tart ebédszünetet, hanem asztal előtt ülve, munka közben ebédel. Erre különösen a 30 feletti korosztály tagjai és a nők hajlamosak. Előbbi esetben ez a megkérdezettek 42 százalékára igaz, utóbbinál az eredmények azt mutatják, hogy a férfiakhoz képest a nők 7 százalékkal nagyobb arányban ebédelnek és dolgoznak párhuzamosan.
Akik egyáltalán ebédelnek, majd 80 százalék otthonról hozza az ebédjét. Mindössze a dolgozók 6 százaléka eszik ebédidőben vendéglátóhelyen, munkahelyi menzán, ami némi mozgást, kikapcsolódást és feltöltődést jelenthet.
Az összegzés még lehangolóbb, és rendkívül egészségtelen életmódot tükröz: hiába tanulták gyerekként, és olvashatják az egészséges életmódról szóló cikkekben a napi többszöri étkezés fontosságát, felnőttként a dolgozóknak már csak a 15 százalék eszik naponta ötször, miközben 73 százalék kávézik rendszeresen, nem ritka, hogy napi négy vagy több alkalommal is. A nagy kávéfogyasztók szerencsére nincsenek többségben, a férfiak 11 százaléka kávézik naponta legalább négyszer, míg a nők csupán 7 százaléka teszi ezt. A másodállásban dolgozók körében nagyobb az arány: megközelítőleg 14 százalékuk napi több mint négy kávéval tartja ébren magát.