Uniós górcső alatt a Bajnai-program
Oszkó azt mondta: valójában most mutatjuk be és most értékeljük a programot, s alakítunk ki közös álláspontot. Hozzátette: a kormány olyan programot igyekszik kialakítani, amely "rajtunk múlik", vagyis azokat a lépéseket tartalmazza, amelyeket a világgazdaság állapotától függetlenül is meg kell tenni. Ez növelheti a bizalmat a magyar gazdaság iránt.
A pénzügyi tanácsban egyébként nagyjából egyetértettek abban, hogy a válságra adott fiskális válaszok nyomán kialakult költségvetési deficiteket fokozatosan a fenntartható szintre kell csökkenteni. Joaquín Almunia pénzügyi biztos és az eurócsoport nevében nyilatkozó Jean-Claude Juncker azonban azt is hangoztatta: az európai szociális modellt meg kell őrizni, ehhez pedig a megnövekedett államadósságok miatt is újabb reformokra lesz szükség például a nyugdíjrendszerekben.
A pénzügyminiszterek most vitatták meg először a társadalmak elöregedéséből fakadó költségvetési terhek alakulásáról szóló, 2060-ig előretekintő elemzést. Juncker szerint a krízis szociális válsággal fenyeget, s kérte a munkaadókat, hogy a problémákat ne elbocsátásokkal orvosolják, hanem igyekezzenek megőrizni a munkahelyeket, például rövidített munkahét bevezetésével vagy uniós támogatások igénybevételével.