Röviden

Hitelmegállapodás Törökország és az IMF között

Törökország és a Nemzetközi Valutaalap elvi megállapodást kötött egy újabb hitelkeret alapfeltételeiről, jelentette tegnap Mehmet Simsek gazdasági miniszterre hivatkozva a török sajtó. A Radikal című napilap szerint a Törökországnak három évre nyújtandó hitel teljes összege elérheti a 45 milliárd dollárt, más lapok viszont kisebb összegeket említenek. Eredetileg 20 milliárd dolláros hitelről volt szó. (MTI)

Több száz embert bocsátanak el a Dél-Dunántúlon

Tíz munkáltató összesen 771 dolgozó elbocsátását jelezte márciusában a Dél-Dunántúl három megyéjében. A cégek fele feldolgozóipari vállalkozás, és 663 dolgozótól válna meg. Az oktatásból 55, a mezőgazdaságból 23, a kereskedelemből 12, a pénzügyi szolgáltatás területéről 18 fős létszámleépítésről tájékoztatták a központot. Szeptember óta 2686-an veszítették el az állásukat a régióban. (MTI)

Idén sem lesz gabona-árrobbanás a világpiacon

Minden idők második legnagyobb gabonatermése várható a világon ebben az évben, így ismét elmarad az árrobbanás. Miközben a készletek kielégítők, a válság miatt csökken a kereslet. A Magyar Agrárkamara szerint a világpiacon azért csökkent márciusban a búza ára, mert az Egyesült Államok déli, sokszor aszályos területeire bőséges csapadék hullott, és gyengült a dollár. A kukorica viszont drágább lett, mert emelkedett a kőolaj ára, és várhatóan a tavalyinál sokkal kisebb lesz a termőterület. (MTI)

Zuhan az olajfogyasztás ebben az évben

A világ nyersolajkereslete napi 2,4 millió hordóval esik vissza az idén - prognosztizálta a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA). Ilyen mértékű visszaesés legutóbb a 80-as évek elején fordult elő. A szervezet csak jövőre számít a globális világgazdaság élénkülésére. Az idei évi olajkereslet napi 83,4 millió hordót tesz majd ki, ami mintegy egymillió hordóval kevesebb a legutóbbi IEA-előrejelzésben szereplőnél. A szervezet nem zárta ki a prognózis további módosítását, mivel nem tudni, romlik-e még a világ GDP-je. (MTI)

A Goldman Sachs visszafizetné az állami segítséget

Tőkét emelne, és ennek révén vissza tudná fizetni az államtól kapott 10 milliárd dolláros kölcsönt a vezető amerikai befektetési bank, a Goldman Sachs. Ezt a The Wall Street Journal amerikai üzleti lap írta, nem említve az esetleg "több milliárdot" is kitevő tőkeemelés mértékét. Az elmúlt hetekben felszaladt a banki részvények árfolyama és az üzlet is fellendült. A Goldman Sachs is eljutott oda, hogy a saját kezébe vegye sorsa irányítását. Más amerikai pénzintézeteknél is mutatkoznak a stabilizálódás jelei. (MTI)

Drámaian romlottak Ukrajna kilátásai

Minden eddiginél súlyosabb recessziós előrejelzést tettek közzé Ukrajnára londoni elemzők. A Goldman Sachs szerint az ukrán gazdaság legutóbbi makroadatai a legrosszabbak között vannak az egész világon, és sokkal rosszabbak a ház által vártnál. A GS londoni elemzői felidézik, az építőipar teljesítménye 53 százalékkal, az áruszállításé 33,5 százalékkal marad el az egy évvel ezelőtti értéktől. A cég novemberben kétszázalékos ukrán GDP-visszaesést várt erre az évre, most már 15 százalékra mondja a zuhanást. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.