Egy német bankár vallomásai
Nem kívánta kommentálni azt a konkrét esetet, hogy a súlyosan veszteséges Dresdner Bank néhány korábbi vezetője 58 millió eurós végkielégítést, illetve jutalékot vágott zsebre. A politikai és a pénzügyi vezetőknek példát kell mutatniuk, felelősségük mindenki másénál nagyobb, és sokan ennek a követelménynek nem tesznek eleget - vélte Ackermann. Szerinte mindez lejáratja azokat is, akik tisztességesen dolgoznak, holott a bankvezetők és az alkalmazottak túlnyomó többségének semmi köze a kialakult pénzügyi válsághoz.
A bankelnök szerint át kellene alakítani az egész díjazási rendszert, azt teljesen a teljesítményhez kellene igazítani. A közép- és hosszú távú teljesítményhez kötött pénzügyi elismerés helyénvaló, a gyors nyereség azonban megengedhetetlen - jelentette ki.
Josef Ackermann úgy vélte, hogy a kialakult válságból mind a menedzsereknek, mind a politikusoknak le kell vonniuk a szükséges tanulságokat, és közösen kell dolgozniuk annak érdekében, hogy hasonló deficitek a jövőben ne fordulhassanak elő. Ez ugyanakkor bizonyítaná azt is, hogy a szociális piacgazdaság szociális része sem kérdőjelezhető meg a jövőben. A Deutsche Bank elnöke aggodalmának adott hangot amiatt, hogy több országban is kiéleződhetnek a szociális feszültségek a válság miatt. - Ezért közös megoldásokat kell találnunk, elvégre egy hajóban evezünk - jelentette ki Ackermann. (MTI)