Milliárdokat kaszáltak a vizsgálók
A tavalyi évről elfogadott, részvényenkénti 74 forintos osztalék ugyanis számottevően magasabb lehetett volna, ha a gyanús megbízások ügyében indított vizsgálatra nem költöttek volna el csak eddig csaknem 16 milliárd forintot. Emlékeztetőül: az okozott kárt csupán 2 milliárd forintra becsülték.
Az egyik kisrészvényes nem is hagyta szó nélkül a lassan parttalanná váló vizsgálódást, amelyen szerinte egyedül az ügyvédek nyernek. Tavaly például több mint ötmilliárd forintot vitt el a szálak felgöngyölítésére tett kísérlet. A felszólaló számításai szerint ez 38 ezer, egyenként 700 dollárjával elszámolt munkaórának felel meg, s ekkora ráfordításnak már meg kellett volna hoznia a gyümölcsét.
A válasz erre az volt, hogy igen szövevényes ügyről van szó, amelynek felderítésében tavaly száz cég vett részt, köztük jogi irodák. A 2006 februárja óta zajló vizsgálat Montenegróban, Macedóniában, Magyarországon és az Egyesült Államokban egyidejűleg folyik. De hogy mikor lesz vége, és az idén erre mennyit költ a Magyar Telekom, azt nem árulták el. A cég mellett a magyar adófizetők is "szponzorálják" a kutakodást, hiszen a Nemzeti Nyomozó Iroda ismét megjelent a színen, és hűtlen kezelés gyanújával megkezdte saját, egyszer már eredmény nélkül lezárt vizsgálatát.
A tavalyi évet 98 milliárd forintos tiszta nyereséggel záró Telekomon is fog a válság. Az idén újabb 300 fővel csökkenti létszámát, bevétele egy, nyeresége jó esetben 1-2 százalékkal mérséklődik. A következő öt évben 40 milliárd forint értékben fejlesztik hálózatukat.