Vandálok jártak a volt bankvezérnél
Ez szerződés szerint jár ugyan neki, de az RBS tönkretételében komoly szerepet játszó bankár tanúsíthatna némi önmérsékletet, a szerénységről már nem is beszélve - állítják kritikusai, akik azt is a szemére vetik, hogy irreálisan sok pénzt fizetett két éve a holland ABN Amro pénzintézetért, és ezzel hozzájárult az RBS sanyarú helyzetéhez. A bankot végül is a brit kormány 20 milliárd fontos segélycsomagja mentette meg a teljes összeomlástól. A történtek után nem is marasztalták a vezérigazgatót.
Gondoskodni viszont nem felejtettek el róla, ezt jelzi, hogy a skóciai Edinburgh kertvárosi részében lévő házának biztonsági őrzésére havi 290 fontot költöttek, igaz, ez jár valamenynyi, a banktól távozott felső vezetőnek. Azt nem tudni, hogy a nagyjából százezer forintnak megfelelő összegért milyen szolgáltatást nyújtott a biztonsági cég, az viszont tény, hogy se elkövetője, de még tanúja sincs a hajnali rombolásnak.
A vandálok a ház földszintjén bezúztak három ablakot, és a felhajtón parkoló fekete Mercedes S 600-as luxusautót is alaposan megrongálták - számolt be az eseményekről a The New York Times. Azt nem közölték, hogy a támadás idején Goodwin otthon volt-e.
Madoffnak példát mutattak
Bernard Madoffon békésebb módszerrel álltak bosszút a magukat Nevelőknek tituláló ismeretlenek. A 65 milliárd dolláros kárt okozó piramisjátékban a napokban bűnösnek talált egykori amerikai bankár floridai házából loptak el karácsony előtt egy rézszobrot, amit aztán szilveszterre becsülettel visszavittek a következő szöveg kíséretében: Bernie-nek, a simlisnek. Íme a jó példa: add vissza az ellopott cuccot jogos tulajdonosának.
A közelmúltban hárommilliárd eurós állami tőkeinjekciót kapott francia Crédit Agricole bank cége, a Cheuvreux értékpapír-forgalmazó 51 millió eurónyi jutalmat tervez szétosztani vezetőinek, miközben 75 munkahelyet szüntet meg. A héten ez a harmadik prémiumbotrány Franciaországban. A világ egyik legnagyobb autóalkatrész-gyártója, a tavalyi évet 207 millió eurós veszteséggel záró és szintén állami tőkeinjekcióban részesült Valeo leköszönő elnök-vezérigazgatójának 3,2 millió eurós végkielégítést tervez kifizetni a cég igazgatótanácsa. A kormány tagjai és a nagyvállalkozók szövetségének elnöke is felszólította a vezetőt, hogy mondjon le az összegről. A Valeo-botrány azután robbant ki, hogy az 1,7 milliárd eurós mentőövet kapott Société Générale bank vezetői több tízezer részvényopcióhoz jutottak. A felháborodást követően a bankvezetők lemondtak előnyös árú részvényvásárlási lehetőségükről. (MTI)