Nagytakarítás az atomerőmű vezetésében
A korábbi paksi vezérigazgató, majd MVM-vezérigazgató, jelenleg a BKV-t irányító Kocsis István menesztése várható volt. Az ő embereként emlegetett Kovács József vezérigazgató leváltása merőben szokatlan, mivel nemcsak a beosztásából mentették fel, hanem az atomerőművel fennálló munkaviszonyát is megszüntették. (Erre csak kormányváltások idején volt példa.) Kovács József nem lesz munkanélküli, az MVM termelési vezérigazgató-helyettesi posztját megtartja. Legalábbis egyelőre.
Az új vezérigazgató Süli János lett. Az igazgatóság tagja lett Süli János, Szuper József, Löffler Gábor, Harangozó Tamás és Szakács Tibor. A felügyelőbizottság tagja lett Faller Dezső és Herke Attila. Süli János 1980-ban szerzett diplomát a Műegyetem villamosmérnöki karán. 1980 óta dolgozik az atomerőműben, 2005. január 15-től az üzemviteli igazgatói tisztséget töltötte be.
A paksi erőmű vezetésének menesztéséhez a félbemaradt, és ezért nagy kártérítéssel fenyegető energianád-beruházáshoz lehet köze. Mint arról korábban hírt adtunk, szerződésszegés miatt, kártérítés címén több mint 23,75 milliárd forintra kívánja perelni a Magyar Villamos Műveket a Nád MPS-H Kft. (Nád Kft.). A szövevényes ügyben eredetileg az atomerőmű szállt volna be az energianád-alapanyagra épülő erőmű létesítésébe.
A tulajdonos MVM-nél belső vizsgálat próbálja tisztázni azt is, miért kellett Pakson milliárdokért szállodát bővíteni. Az atomerőmű 2005 szeptemberében döntött a tulajdonába került paksi Erzsébet Szálló 4,2 milliárd forintos felújításáról és bővítéséről. A könyvvizsgálók a wellnessrészlegnek, valamint a rendezvényeknek és konferenciáknak is otthont adó fejlesztés célszerűségét és megtérülési esélyeit firtatják most.
Tringer Ágoston, az MVM kommunikációs vezetője szerint a váltásra az atomerőmű üzemidő-hosszabbítása és a tervezett bővítés miatt volt szükség. Minőségileg új pályára kerül Paks, ehhez új menedzsmentre van szükség.