Lesz dolga az újonnan alakult autó-árverezőnek
A jelentkezőkkel szerződést kötnek, licitálni ötvenezer forint kaució befizetésével lehet.
Az EU Licit az árverések lebonyolítására egy 150 embert befogadó árverési csarnokot nyit, valamint egy telephelyet is, ahol meg lehet nézni a járműveket. Egy-egy árverésen 50-70 autót bocsát licitre.
Vadas Tamás, a Cél Motors cégvezető-tulajdonosa arra számít, hogy az EU Licit már működésének második hónapjától nyereségesen működik és 2009-ben 2000-4000 kocsit tud értékesíteni ebben a formában, a későbbiekben pedig a terv az
5-6 százalékos piaci rész elérése a használtautó-kereskedelemben. Várakozásai szerint az árveréses értékesítés szerepe a későbbiekben nőni fog a magyar használtautó-piacon, akár az eladások 30 százalékára.
Az EU Licit kezdetben csak Budapesten tart árveréseket, de lehetőségektől függően vidékre is kiterjeszti a tevékenységet.
Vadas Tamás nagy lehetőséget lát az árveréses értékesítési formában, mert a pénzügyi válság miatt a bankok és a gépkocsi-tulajdonosok részéről egyaránt tömeges az igény fiatal autók eladására. A lízingszerződések bedőlése miatt Magyarországon évente mintegy 40 ezer 1-3 év közötti gépkocsi kerül vissza a pénzintézetekhez.
Kezdetben elsősorban a lízingelt kocsik árverését tervezik, vállalati flottákat és egyedi értékesítéseket egyaránt. A konstrukció részletes kidolgozása még tart, a hitelező bankokkal is egyeztetnek róla, eddig három pénzintézettel egyeztek meg az árverési lehetőségről. (MTI)