Röviden

A kockázati termékek felé tolódik az életbiztosítási piac

A hagyományos életbiztosítások a jelenlegi helyzetben nagyobb jövedelmezőséget teremthetnek a biztosítóknak, mint a befektetéshez kötött (unit linked) termékek, részben ezért a piac eltolódik a kockázati, az ügyfél halála esetén fizető életbiztosítások irányába - véli Bartók János, az Aviva Életbiztosító Zrt. elnök-vezérigazgatója. Az utóbbi években az életbiztosítási piac díjbevételének növekedését a unit linked termékek adták. Amint ezek aránya visszaesett, lecsökkent a teljes díjbevétel is. (MTI)

A magyar GDP többszörösét bukták el a brit háztartások

Példátlan vagyonvesztést szenvedtek el tavaly a brit háztartások az ingatlanpiaci és a tőzsdei árfolyamzuhanás miatt. A Citigroup adatai szerint a lakosság vagyona 17 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy fejenként átlagosan 20 ezer, háztartásonként 45 ezer font (csaknem 15 millió forint) veszett oda. A 25 millió brit háztartásra kivetítve ez több mint 1100 milliárd fontot (375 ezermilliárd forint, a magyar GDP tizennégyszerese) jelent. (MTI)

Eurómilliárdokból bővülhet a paksi atomerőmű

A kormány elvi hozzájárulást kért a parlamenttől új atomerőművi blokk, illetve blokkok építésének előkészítéséhez - jelentette be Molnár Csaba energiaügyi miniszter. A blokk típusáról a kormány határoz majd, a költségek a típustól és kapacitástól függenek. A kormány számításai szerint ezer megawatt új kapacitás kiépítése mintegy 2,5-3 milliárd euróba kerül - tette hozzá. Ha az Országgyűlés megadja az elvi hozzájárulást, akkor hat év kell a beruházás előkészítésére és további 5-6 év a megvalósításra. Így legkorábban a 2020-as évek elején kezdheti meg az áramtermelést az új atomerőmű. (MTI)

Egyelőre nem csökkenti az olajkitermelést az OPEC

A legnagyobb kőolaj-exportálókat tömörítő OPEC tagországai egyelőre nem döntöttek a kitermelt nyersolajmennyiség visszafogásáról, csak azt vállalták a tagországok, hogy szigorúbban tartják magukat a termelés mérsékléséről 2008 végén született döntéshez. Az OPEC illetékesei szerint Szaúd-Arábia, az első számú olajtermelő ragaszkodott főként ahhoz, hogy ne döntsenek a termelés további szűkítéséről. Irán és Kuvait ugyan ezzel szemben a kitermelés további visszafogását javasolta, de végül is utóbbiak beleegyeztek abba, hogy a jelenlegi termelési kvóták maradjanak érvényben, legalábbis két hónapig, a szervezet újabb értekezletéig. (MTI)

Bőkezűen jutalmazza vezetőit a nehéz helyzetben lévő AIG

Mintegy 165 millió dollár jutalmat oszt szét vezetői között a válság miatt nehéz helyzetbe került AIG. A biztosítótársaság a tavalyi negyedik negyedévet 61,7 milliárd dollár veszteséggel zárta, ez azonban nem akadályozta meg abban, hogy jutalommal ismerje el vezetői 2008-as teljesítményét. Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter a napokban találkozott Edward Liddyval, az AIG elnökével, akit arra kért, hogy tárgyalják újra a jutalmak kifizetésének feltételeit. (Az amerikai pénzügyi rendszernek nyújtott állami támogatásokból 170 milliárd dollár jutott a biztosítónak.) A vezetői jutalmakról még 2008 elején kötöttek megállapodásokat, azokat az AIG-nek teljesítenie kell, különben pereskedéseknek nézne elébe - érvelt Liddy, aki azért arra ígéretet tett, hogy a további kifizetéseket érintőn mértékletességet fognak tanúsítani. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.