Zserbó és gyorséttermi gulyásleves Tokióban

Pick szalámi, Gerbeaud, Tokaj - a neveket lassan megtanulják Japánban is. A minőségre érzékeny szigetországban, amely élelmiszerei hatvan százalékát külföldről szerzi be, ha nem is tömegesen, de a magyar vállalkozások is kezdik megvetni lábukat.

Három krumpli és egy negyed alma. A japán kormány számításai szerint nagyjából ennyit ehetne ebédre a termőterületben és nyersanyagban szegény szigetország állampolgára, ha Japán nem importálna élelmiszereket. Az ország élelmiszer-szükségletének csak negyven százalékát fedezi belföldről. A külföldiek pedig szívesen elégítik ki a válogatós és kíváncsi, az árra nem feltétlenül, de a minőségre érzékeny japán vásárlók igényeit. A Japánba irányuló magyar élelmiszer-ipari export meghaladta a százmillió dollárt. Főleg sertéshúst, libamájat, mézet és borokat viszünk ide. Ennek ellenére kevés magyar cég próbálja ki magát itt a Távol-Keleten. - Pedig a japán piac hatalmas, és nagy lehetőségeket rejt a magyar áruk számára, főleg most, hogy Kínával kapcsolatban számos élelmiszer-biztonsági kérdés merült fel - mondja Várkonyi Gábor, a tokiói magyar nagykövetség külgazdasági diplomatája. A magas belépési feltételeket támasztó piacon azonban csak kitartó munkával lehet hosszú távú üzleti kapcsolatra tervezni. Várkonyi megemlítette a Pick képviseleti irodájának tavalyi megnyitását a japán fővárosban, és az egyre szaporodó magyar éttermeket is. Utóbbiból hamarosan öt lesz Tokióban és környékén. A sokáig üzemelő Zsolnay már nincs meg, helyét többek közt a Tokaj és a Finom éttermek vették át. Napokon belül nyílik a magyar üzemeltetésű Paprika.hu is, Tokió egyik elit negyedében.

Júniustól a Gerbeaud cukrászda termékeit ízlelgetheti majd a tokiói közönség. A néhány éve üzemelő Tokaj étterem tulajdonosai a japán főváros exkluzív, Omoteszandó városrészében alakítják ki a száz négyzetméteres helyiséget. Ui Maszahito, a Tokaj étterem és a japán Gerbeaud menedzsere elmondta: a cukrászda inkább egy kis szalon lesz néhány asztallal, ahol az elvitelre kínált finomságok mellett egy kávét is meg lehet majd inni. Egy japán cukrász egyébként hosszabb időt töltött Budapesten, hogy ellesse a magyar süteménykészítés fortélyait. Az év második felében egy nagy áruházban nyílik majd a Gerbeaud második tokiói üzlete. Hasonlóan forgalmas helyeken vannak azok a boltok, amelyeket a szigetország egyik legdinamikusabban növekvő gyorsétteremlánca, a Tokyo Soup Stock üzemeltet. Ezekben - Tokióban közel ötven helyen - kizárólag természetes alapanyagokból készült leveseket, köztük a magyar gulyáslevest is kínálják.

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.