'Együttes megoldás kell'
Egyfelől, hogy tegye világossá az EU, hogy az egységes piac nem teszi azt lehetővé, hogy ha valamely tagállam megsegíti az egyik bankját, akkor annak javaiból kizárják más tagországban működő leányvállalatát. A miniszterelnök szerint ezt pozitívan fogadták. A második javaslat volt az euróbevezetés gyorsításának lehetőségének vizsgálata, míg a harmadik, hogy támogassák a jegybankok intenzívebb együttműködését az Európai Központi Bankkal.
A kormányfő hangsúlyozta: vannak országok, amelyeknek komoly és sürgős segítségre van szükségük a fizetőképességük megőrzése érdekében, de Magyarország nem ilyen! A lehívott IMF-forrásoknak is csak egy kisebb részét költöttük el, többek között kötvények visszavásárlására - mondta.
Ellenzéki képviselők ugyanakkor azt hangsúlyozták: a miniszterelnök múlt hétvégi és minapi londoni látogatásai nemhogy nem voltak eredményesek, de olyan kellemetlen helyzetbe hozta vele a régióbéli országokat - akik elvileg Magyarország szövetségesei - hogy azok kénytelenek voltak elhatárolódni tőlünk.
- A pártok abban vetélkedtek, hogy ki tud többet ígérni a választóknak, hozomra! Mi is! Maguk is! A különbség, hogy az MSZP 2006-ban szakított ezzel. Itthon átfogó mély szerkezeti reformokra van szükség, ám önök támadnak minden olyan intézkedést, amely a költségvetési kiadások csökkentését célozza - reagált az ellenzéki kritikákra a miniszterelnök.