Röviden

Ma sem utal bért a Malév, még egy hét türelmet kérnek

Ma sem utalja át dolgozói januári fizetésének második részletét a Malév. A cég tegnap sajtóközleményben tudatta, hogy a fizetés időpontja február 19-e. (MTI)

Leépítésen töri a fejét a Ryanair-menedzsment

A legnagyobb európai fapados légitársaság, az ír Ryanair, amely már Magyarországról is kivonult a téli szezon egy részére, visszavonulót fújt pénzügyi nehézségei miatt. Létszám- és fizetéscsökkentési terveket jelentett be, többek között az ír kormány adópolitikája miatt. A cég hamarosan kétszáz embert kényszerül elbocsátani, a nemzetközi és írországi repülős turizmus várható visszaesése miatt. A Ryanair vezetője szerint 5-10 százalékkal akarják csökkenteni az alkalmazottak fizetését, de az ő javadalmazása - ennél jóval nagyobb mértékben - már csökkent. (MTI)

Új pályán haladnak a vonatok Vecsés felé

Átadták a Ferencváros-Vecsés között felújított vasúti pályaszakaszt. Az Európai Unió támogatásával megvalósított beruházás összköltsége 6,5 milliárd forint. Az átadóünnepségen Molnár Csaba közlekedési miniszter ismertette: Magyarország 2007-2013 között az uniós források felhasználásával 500 milliárd forintot fordít kötött pályás fejlesztésre. (MTI)

Megmenekült és tovább bővül a nagyrédei hűtőház

Százhúsz munkahely menekült meg a Heves megyei Nagyrédén, miután a Jászapáti 2000 Zrt. megvásárolta a felszámolás alatt álló nagyrédei Szőlőskert Zrt. hűtőházát. Lóczi Miklós, az üzemeltető Jászapáti 2000 vezérigazgatója szerint új gépsort állítottak üzembe, és tervezik a termékválaszték bővítését is. (MTI)

A maga módján korlátozná a vasárnapi nyitva tartást a CBA

A CBA élelmiszerlánc támogatja az üzletek vasárnapi nyitva tartásának korlátozását, mivel úgy vélik, hogy a jelenlegi gyakorlat káros a társadalomra. Ugyanakkor azt is javasolja - a gazdasági kényszerre hivatkozva -, hogy a 100 négyzetméternél nem nagyobb méretű kisboltokra a korlátozás ne vonatkozzon. A társaságnak több ilyen üzlete van. (MTI)

Állami támogatás nélkül csökken az orosz olajtermelés

Oroszország éves olajtermelése a tavalyihoz képest 7,8 százalékkal, 450 millió tonnára csökkenhet 2013-ra, ha a kormány nem nyújt adókedvezményeket az olajipari ágazatnak - közölte az orosz energiaügyi miniszter, Szergej Smatko. Adókedvezmények esetén viszont 511 millió tonnára bővülhet a termelés. Oroszországban tavaly 488 millió tonna kőolajat termeltek. A jelenlegi adórendszer mellett a zöldmezős lelőhelyek 94 százalékának a fejlesztése veszteséges a termelők számára. (MTI)

Brutálisan csökkent az ipari termelés az eurózónában is

Az eurózóna országaiban is rekordmértékű csökkenést regisztráltak az ipar teljesítményében. A decemberi visszaesés 2,6 százalékos volt novemberhez képest, míg éves szinten elérte a 12 százalékot. Ennek kapcsán a Nemzetközi Valutaalap (IMF) más nemzetközi pénzügyi szervezetekkel közösen azt tervezi, hogy idén közel 600 milliárd dollár rendkívüli támogatást nyújt a felzárkózó gazdaságú országoknak. Ez az összeg közel tízszerese a tavaly folyósított segítségeknek. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.