Röviden

Szerdától újra olcsóbb az üzemanyag

Újra zuhan a benzin ára: az üzemanyag szerdától hét forinttal lesz olcsóbb, középára 265 forint körül alakulhat. A gázolaj ára is csökken. Igaz, csak három forinttal, így azért átlagosan 292 forintot kérhetnek érte literenként. Az áresés most a forint erősödésének tudható be, de a két mérték közötti különbség már a termékekkel kapcsolatos nemzetközi kurzusok, illetve térségi piaci stratégia függvénye. A benzintarifa Magyarországon legutóbb tavaly áprilisban állt ezen a szinten. A csúcsot jelentő 315 forintról három és fél hónap alatt bucskázott le 50 forinttal - 15 százalékkal - alacsonyabb szintre. A gázolaj majd egy éve állt itt. (M. I.)

Az Ecostat 0,6 százalékos GDP-csökkenést valószínűsít

Jelentősen rontott a jövő évi gazdasági növekedési előrejelzésén az Ecostat: a GDP 1,3 százalékos bővülése helyett 0,6 százalékos csökkenést valószínűsít, az idei 1,8 százalékos növekedést követően. Erre az évre 11,2 százalékkal bővülő kivitelt, és 10,1 százalékkal növekedő behozatalt várnak, míg jövőre az export és az import is 4,1 százalékkal bővülhet. A háztartások fogyasztása az idei 0,4 százalékos növekedést követően jövőre 0,8 százalékkal eshet vissza az Ecostat szerint. A prognózis szerint a jegybanki alapkamat az idén nem csökken, a jövő év végére 8,5 százalékra mérséklődhet. Az államháztartás eredményszemléletű hiánya az idén a GDP 3,4, jövőre 2,5 százaléka lehet. (MTI)

Befektetési alapok: novemberig 99 milliárd forint a veszteség

A piaci helyzet a harmadik negyedévben 12 milliárd forint veszteséget okozott a befektetési alapokba fektetőknek, az év eleje óta pedig összesen 99 milliárd forint veszteség keletkezett - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége. A Bamosz tagjai szeptember végén 391 alapot kezeltek, több mint 3030 milliárd forint vagyonnal. A magánnyugdíjpénztárak számára kezelt vagyon értéke szeptember végén 1953 milliárd forint volt. A pénztárak a Bamosz jelentése szerint átlagosan nulla százalék körüli negyedéves teljesítményt könyvelhettek el, az év eleje óta pedig 7-10 százalék körüli veszteséget. Az elmúlt három évben két százalék körüli pozitív éves hozamot mutattak ki.

Szerbia is tárgyal a Nemzetközi Valutaalappal

Szerbia is tárgyalásokat folytat a Nemzetközi Valutaalappal. A belgrádi pénzügyminisztérium államtitkára szerint a kormány egy készenléti hitelprogramról tárgyal az IMF-fel. Kelet-Európában a szerb dínár volt a legnagyobb vesztes, az infláció üteme is aggasztó, és Szerbia folyó fizetésimérleg-hiánya a GDP 18,5 százaléka. A szerb kormány előzőleg többször is azt hangoztatta, hogy nincs szüksége az IMF támogatására. Elemzők szerint Szerbiának 1,5-2 milliárd euróra lenne szüksége a stabilitás biztosításához. (MTI)

Top cikkek
Érdemes elolvasni
Vélemény
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.